Siguldas novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Uģis Mitrevics 5. martā parakstīja vienošanos ar Centrālo finanšu un līgumu aģentūru par Eiropas Savienības līdzfinansētā projekta "Kultūra, vēsture, arhitektūra Gaujas un laika lokos" īstenošanu, kas paredz atjaunot deviņus valsts nozīmes kultūras mantojuma objektus septiņu pašvaldību administratīvajās teritorijās, pavēstīja Siguldas novada pašvaldības pārstāve Inese Pabērza.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Lai aizsargātu un attīstītu Latvijas kultūras un dabas vērtības, turpmāko divu gadu laikā ar projekta "Kultūra, vēsture, arhitektūra Gaujas un laika lokos" līdzfinansējumu tiks veiktas nozīmīgas investīcijas deviņos valsts nozīmes kultūras mantojuma objektos, ne vien tos saglabājot un atjaunojot, bet arī paaugstinot to pieejamību sabiedrībai, kā arī radot jaunus, mūsdienīgus pakalpojumus un sekmējot katras vietas potenciāla pilnvērtīgu izmantošanu.

Projektā paredzētās investīcijas:

Atjaunos vairākas baznīcas un pilis pašvaldībās gar Gauju
Foto: Simona Čeičiniece
  • Siguldas Jaunās pils restaurācija, atjaunojot tajā 20.gadsimta trīsdesmitajos gados veidoto telpu plānojumu un interjeru, tostarp vēsturiskās lasītavas telpu, svētku zāli, vēsturisko ēdamzāli. Par šiem plāniem vairāk lasiet šeit.
  • Valmieras pilsdrupu konservācija un restaurācija, kultūrvides centra izbūve;
  • Valmieras Svētā Sīmaņa Evaņģēliski luteriskā baznīcas torņa atjaunošana, pārbūve un restaurācija, nodrošinot sakrālā mantojuma iepazīšanu, zvanu, pulksteņa mehānisma un torņa apskati. Par baznīcas vēsturi un līdzšinējo atjaunošanu lasiet šeit.

Atjaunos vairākas baznīcas un pilis pašvaldībās gar Gauju
Foto: LETA

  • Rubenes Evaņģēliski luteriskā baznīcas pārbūve un atjaunošana, ekspozīcijas "Pa Hronikas pēdām" izveide. Par baznīcas vēsturi un līdzšinējo atjaunošanu lasiet šeit.
  • Cēsu viduslaiku pils atjaunošana, uzlabojot pils pieejamību apmeklētājiem un piedāvājot pakalpojumu "Iejūties viduslaikos", kā arī multimediālu ekspozīciju "Dzīve Cēsu pils cietumā";
  • Svētā Jāņa luterāņu baznīcas atjaunošana, izveidojot tajā ekspozīciju "Svētā Jāņa baznīca – Cēsu vēstures lieciniece",
  • Āraišu arheoloģiskajā parkā tiks būvēts daudzfunkcionāls apmeklētāju centrs, kā arī tiks papildināta ezerpils brīvdabas ekspozīcija, uzbūvējot Āraišu ezerpils koka aizsargceltni;
  • Ungurmuižas kompleksā tiks veikta Kungu mājas un dzīvojamās mājas pārbūve, attīstot tajās trīs ekspozīcijas – vēsturisko, dzīvo un ciklisko. Vairāk par Ungurmuižu lasiet šeit.
  • Ērģemes viduslaiku pils Ziemeļu torņa atjaunošana tā atvēršanai apmeklētājiem. Par Ērģemes pilsdrupām lasiet šeit.

Atjaunos vairākas baznīcas un pilis pašvaldībās gar Gauju
Foto: Jānis Biezais

Tā kā visi projekta partneri atrodas uz Baltijas ceļa vai tā tiešā tuvumā un īsteno tematiski vienotu projekta ideju, tiks stiprināta reģiona identitāte un kultūras mantojuma pieejamība nozīmīgā dabas teritorijā kā Gaujas nacionālais parks un tam tuvumā esošajās pašvaldībās, pastāstīja Pabērza.

Projekta "Kultūra, vēsture, arhitektūra Gaujas un laika lokos" kopējās izmaksas plānotas vairāk nekā 9,385 miljonu eiro apmērā, no tiem Eiropas Reģionālās attīstības fonda finansējums ir vairāk nekā 5, 634 miljoni eiro un valsts budžeta līdzfinansējums ir vairāk nekā 262 tūkstoši eiro.

Projekta sagatavotājs un iesniedzējs ir Siguldas novada pašvaldība. Projekta partneri: Cēsu, Amatas, Valkas, Pārgaujas novadu pašvaldības, Valmieras pilsētas pašvaldība, Rubenes Evaņģēliski luteriskā draudze, Cēsu Svētā Jāņa Evaņģēliski luteriskā draudze un Valmieras Svētā Sīmaņa Evaņģēliski luteriskā draudze.

Seko TūrismaGids.lv arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Eiropas Savienība Gauja Gaujas nacionālais parks Sigulda Ungurmuiža
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form