Vasarā brīvdienas pavadīt pilsētas dzīvoklī šķiet gluži vai grēks, jo pašlaik tepat, Latvijā, atrodamas tik daudzas izklaides un skaistas aktīvās atpūtas baudīšanas vietas, kur smelties saules, mežu un pļavu enerģiju. Tādēļ sēdieties mašīnā, uz divriteņiem vai vilcienā un dodieties izbaudīt Latvijas dabu!

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Lūk, dažas idejas, kas atvieglos izvēli, kā pavadīt šīs brīvdienas.

Tilderu taka

6 atpūtai piemēroti maršruti: klintis, avoti un dabas takas Vidzemē
Foto: Inese Lukjanoviča


Tilderu taka ir gleznaina pastaigu vieta Vidzemē, kas ved uz ģeoloģisko dabas pieminekli Tilderu krauju pie Gaujas un vecajām dolomīta lauztuvēm. Savukārt upes labajā krastā atrodas vēl viens ievērojams dabas objekts – Randatu klintis, kas atsegumos veido savdabīgas terases. Abi objekti ir labs galamērķis nelielai pastaigai vai viens no punktiem garākā pārgājienā.

Tilderu taka sākas pie Vidzemes šosejas stāvlaukuma, šosejas labajā malā, pirms tilta pār Gauju Virešos. Savukārt, lai nokļūtu pie Randatu klintīm, būs jāšķērso Gauja. Vasaras laikā šī būs īstā vieta peldei. Ja negribas mērcēt kājas, klintīm var piekļūt arī no otras puses, atstājot mašīnu pie Randatu mājām un sekojot norādēm, jādodas uz Gaujas pusi, kur divās vietās būs redzami klinšu atsegumi.

Vairāk lasiet šeit.

Tags

Ainaži Alūksne Baudi vasaru! Dabas aizsardzības pārvalde Lasāmgabali Natura 2000 Vasara Vidzeme Latvija Eiropa
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form