Bezmaksas ekskursijas, jauni objekti un lustes muižās: visā Latvijā svin Mantojuma dienu
Foto: Aleksandrs Tolopilo

Šī gada Eiropas kultūras mantojuma dienās no 9. līdz 12. septembrim šogad piedalīsies 56 dalībnieki, piedāvājot gan bezmaksas ekskursijas un lekcijas, gan izstādes un radošās darbnīcas. Būšot arī sakopšanas talkas, semināri, plānojumu un stratēģiju prezentācijas, mākslas plenēri, izpētes, lai sagatavotu izstādes, fotokonkursi un koncerti, teikts "Mantojums.lv".

Lūk, atsevišķi pasākumi dažādās Latvijas malās, kas ļaus iepazīt nozīmīgas kultūrvēsturiskas vietas, piemēram, pilis un muižas, kā arī atklāt jaunas tūrisma iespējas tepat Latvijā, piemēram, apmeklējot piekrastes skaistās bākas, jaunus apskates objektus vai kultūrvēsturiskas ainavas.

Visi Mantojuma dienu dalībnieki atrodami mājaslapā "Mantojums.lv".

Eiropas kultūras mantojuma dienas ir starptautiska iniciatīva, kas katru gadu septembrī aicina kultūras pieminekļu saimniekus uzņemt ieinteresētus ciemiņus, lai dalītos zināšanās un sniegtu iespēju ikvienam veidot saikni ar kultūras mantojumu, iepazīstot to neikdienišķā veidā. Šogad Eiropas kultūras mantojuma dienas, kas katru gadu vieno vairāk nekā 20 miljonu cilvēku visā Eiropā, notiks jau 25. reizi, un Latvijā tās vienojošā tēma ir kultūrainava. Eiropas kultūras mantojuma dienas Latvijā organizē Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcija.

Source

Tūrismagids

Tags

Bauska Daugavpils Eiropa Ekskursija Lietuva Limbaži Natura 2000 Pedvāle Sabile Zemgale Turaida Vēsture
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Comment Form