Brīvdienas Daugavpilī: ko apskatīt un izbaudīt
Foto: Publicitātes attēli

Daugavpils ir skaists brīvdienu galamērķis, kas spēj pārsteigt ar cilvēku viesmīlību un sirsnību, ar burvīgiem skatiem un lielisku tūrisma piedāvājumu. Ko tad šeit apskatīt? Lūk, Daugavpils pilsētas pašvaldības tūrisma attīstības un informācijas aģentūra iesaka, ko šajā pilsētā izbaudīt.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Ne visi zina, ka Daugavpils cietoksnī mīt zirga spoks, kas naktī spīd. Tā ir lielformāta interaktīvā skulptūra "Cietokšņa spoks", uz kuras naktī, ņemot rokās lukturīti, var zīmēt. Nav pat jāsagaida tumsa, to var darīt arī krēslā. Jo ilgāk lukturīti patur pie zirga, jo spilgtāk atspīd radītais zīmējums vai uzraksts. Šī objekta simboliskā nozīme ir pavisam vienkārša – zirgs asociējas ar spēku, lepnumu un cieņu. Krievijas impērijas laikā, tostarp būvējot cietoksni, zirgi veica vissmagāko darbu, tos izmantoja gan karā, gan būvdarbos. Cietoksnī var pielaikot sikspārņa ausis un doties nakts ekskursijās iepazīt sikspārņu pasauli kopā ar Daugavpils sikspārņu centru, kurā ir izveidota sikspārņiem veltītā ekspozīcija. Daugavpils cietoksnī ir atradusi sev vietu otrā lielākā ziemojošo sikspārņu kolonija Baltijas valstīs.

Daugavpils lepojas ar savu novadnieku Marku Rotko, kas ir pasaulslavens amerikāņu gleznotājs, abstraktā ekspresionisma un krāsu lauku gleznošanas aizsācējs. Daugavpils Marka Rotko mākslas centrā var apskatīt izcila mākslinieka oriģināldarbus un retrospekcijas, un tā ir vienīgā pastāvīgā retrospektīvā Rotko darbu ekspozīcija Eiropā. Nesen tika mainīta Rotko oriģināldarbu ekspozīcija un šobrīd Daugavpilī var aplūkot piecas oriģinālgleznas, kas atspoguļo dažādus mākslinieka radošās attīstības periodus.

Brīvdienas Daugavpilī: ko apskatīt un izbaudīt
Foto: Publicitātes attēli

Ja esi Daugavpilī un vēlies izbaudīt Daugavpils īpašo ritmu, tad noteikti jāizmanto iespēja doties ekskursijā ar retro tramvaju, ko piedāvā Daugavpils tūrisma informācijas centrs. Braucot cauri pilsētai ar pagājušā gadsimta beigās Rīgas vagonu rūpnīcā ražoto tramvaju, kopā ar gidu varēsi iepazīties ar Daugavpils skaistākajām un ievērojamākajām vietām – pilsētas vēsturisko centru, Baznīcu kalnu, ka arī redzēsiet pilsētas dzīvi mikrorajonos.

Brīvdienas Daugavpilī: ko apskatīt un izbaudīt
Foto: Publicitātes attēli

Daugavpilij ir sava īpaša ēdienkarte, kuru varēsi nogaršot tikai Daugavpilī. Desmit restorānu un kafejnīcu pavāri piedāvā garšīgus un izsmalcinātus ēdienus un dzērienus. Katra ēdiena nosaukums ir veltīts Daugavpilij un tam ir sava leģenda. Leģendas vēsta gan par Stefana Batorija, kas 1582. gadā Dinaburgai piešķīra pilsētas tiesības, mīļāko ēdienu, gan par šokolādi, ko viduslaikos izmantoja kā zāles un to varēja nobaudīt vien Livonijas ordeņa hercogi, gan par tomātiem, ko senajos laikos dēvēja par "mīlestības āboliem". Zīmīgi, ka dažu ēdienu nosaukumos un aprakstos ir izmantoti arī Daugavpils vēsturiskie nosaukumi – Dinaburga un Dvinska.

Brīvdienas Daugavpilī: ko apskatīt un izbaudīt
Foto: Publicitātes attēli

Latvijā lielākajā Šmakovkas muzejā visi tiek aicināti uz izzinošu stāstu par Latgalē senāko alkoholisko dzērienu – šmakovku, kas ir reģiona kulinārais mantojums. Digitālajās ekspozīcijās ar jaunāko tehnoloģiju palīdzību varēsi uzzināt par šmakovkas tapšanas procesu, kā arī aplūkot autentiskas un iespaidīgas ražošanas iekārtas. Līdztekus stāstam par dzēriena tapšanu, te ir izsmeļoša informācija par Latgales kultūru un vēsturi. Muzejā gan individuālajiem apmeklētājiem, gan grupām tiek piedāvāti gida pakalpojumi, kā arī bezmaksas audio gidi sešās valodās.

Brīvdienas Daugavpilī: ko apskatīt un izbaudīt
Foto: Publicitātes attēli

Pilsētas panorāmu var vērot no neparasta skatu laukuma, kas ir iekārtots skrošu rūpnīcas svina liešanas tornī. Daugavpils skrošu rūpnīca ir vienīgā tūristiem atvērtā munīcijas ražošanas rūpnīca Baltijā un te atrodas Eiropā vecākais, joprojām strādājošais skrošu liešanas tornis. Rūpnīcas apmeklētāji var piedalīties izzinošās ekskursijās, šeit ikvienam ir iespēja uzzināt kā tiek ražota sporta un medību munīcija, iepazīties ar mūsdienās un senāk izmantotiem piederumiem un iekārtām, kā arī sajust neatkārtojamu 19. gadsimta industriālo atmosfēru vēsturiskajā skrošu ražošanas cehā.

Brīvdienas Daugavpilī: ko apskatīt un izbaudīt
Foto: Publicitātes attēli

Daugavpils ir vienīgā vieta Latvijā, kur var iepazīties ar rūdīto Baltijas raku keramiku, kuras nogatavināšana notiek raudzētu rudzu miltu šķidrumā. Daugavpils Māla mākslas centrs piedāvā iespēju iepazīties arī ar Latgales kultūras mantojumu – keramikas un podniecības tradīcijām.

Brīvdienas Daugavpilī: ko apskatīt un izbaudīt
Foto: Publicitātes attēli

Pilsētas vēsturiskā centra tuvumā atrodas neliela tropu oāze, kurā mīt dažādi eksotiskie un vietējie dzīvnieki. Tas ir Latgales zoodārzs, kur mākslīgi radītos džungļos dzīvo pērtiķi, surikati, iguānas, žņaudzējčūskas, bruņurupuči, skorpioni, krāsainas karpas, tropu skudras un daudzi citi tropu un Latvijas ainavu iemītnieki. Savukārt zoodārza pagalmā var apskatīt lauku peļu viensētu, īstu hobitu māju kukaiņiem un zirnekļiem un Eiropas trušu pilsētiņu, kur bērni var glaudīt mazos zoodārza trusīšus un pētīt to uzvedību.

Brīvdienas Daugavpilī: ko apskatīt un izbaudīt
Foto: Publicitātes attēli
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form