Brīvdienas Ventspilī: brīvdabas objekti, kas patiks visai ģimenei
Foto: Jekaterina Jegoščenko

Neapšaubāmi, vasara ir iecienītākais atpūtas laiks, kurā labprāt iepazīstam jaunas vietas vai atgriežamies jau iemīļotajās. Un, ja atpūtu iespējams apvienot ar paviesošanos pie veldzējoša ūdens, brīvdienas pavisam noteikti būs izdevušās. Šāda iespēja paveras ikvienam Ventspils viesim, uzskata Ventspils tūrisma informācijas centra pārstāvji.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Ko tur apskatīt? Raksta turpinājumā Ventspils tūrisma informācijas centra ieteikti apskates objekti, kas ies pie sirds gan ģimenēm, gan draugu kompānijai, gan individuālajiem atpūtniekiem.

Zilā karoga pludmale


Brīvdienas Ventspilī: brīvdabas objekti, kas patiks visai ģimenei
Foto: Publicitātes foto

Ventspils Zilā karoga pludmalē iespējams baudīt smilšaino, plaši atklāto, tīro pludmales krasta līniju un pastaigas pa Dienvidu mola promenādi. Ejot uz pludmali pa laipu Nr. 5 garām pludmales volejbola laukumiem, kāpas virsotnē var sastapt Latvijas kontūrzīmi un uzņemt ''Instagram'' vērtu foto.

Vasaras sezonā šeit izmantojami gan pludmales volejbola, gan futbola laukumi, darbojas kafejnīcas. Pludmales lielās kāpas rada dabīgas "saules vannas", kas lieliski aizsargā no vēja un ļauj sauļošanās sezonu atklāt agrāk nekā citviet. Protams, gozējoties saulē, neaizmirsti sevi pasargāt, uzklājot saules aizsargkrēmu.

Pludmalē padomāts arī par atpūtnieku četrkājainajiem draugiem – Saulrieta ielas galā izveidota pludmales ieeja Nr. 10, kas šķērso Eiropas nozīmes aizsargājamās teritorijas Pelēkās kāpas zonu.

Ziedi un strūklakas


Brīvdienas Ventspilī: brīvdabas objekti, kas patiks visai ģimenei
Foto: Publicitātes foto

Ventspils ielās ik uz stūra plaukst krāšņi ziedi, koncertzālei "Latvija" blakus esošā strūklaka "Fregate "Valzivs"" papildina Lielā laukuma krāšņos un mūsdienīgos vaibstus, bet satumstot tā izgaismota rada īpašu noskaņu Lielā laukuma apmeklētājiem un garāmgājējiem. Tā ir tikai viena no desmit strūklakām, kas atrodas dažādās pilsētas vietās. Dodoties pastaigās pa pilsētu var meklēt arī 27 dažāda izmēra un krāsu Govju parādes eksponātus, ko veidojuši Latvijas un ārvalstu mākslinieki.

Atpūta ģimenēm un bērniem


Brīvdienas Ventspilī: brīvdabas objekti, kas patiks visai ģimenei
Foto: L.Cekanavica

Kāpelēt, rāpties, šļūkt, šūpoties un lēkāt – to visu mūsdienīgās un košās rotaļu atrakcijās mazākie pilsētas viesi bez maksas var izbaudīt Bērnu pilsētiņā un bērnu parkā "Fantāzija". Pilsētā – parkos, svēros un iekšpagalmos – izvietoti 37 attīstoši un pievilcīgi bērnu rotaļu laukumi, kuriem līdzās izvietoti soliņi vecāku atpūtai.

Savukārt līdzās jūrai atrodas plašs un labiekārtots Jūrmalas parks, kas piedāvā atpūtas un pastaigu iespējas svaigā gaisā visai ģimenei. Cauri parkam vijas daudz un dažādas taciņas, kā arī divas īpašas takas – Enkuru taka un Džungļu taka. Vasaras sezonā no maija līdz oktobra beigām cauri Jūrmalas parkam kursē Piejūras brīvdabas muzeja tvaika lokomotīve Mazbānītis.

Militārais mantojums


Brīvdienas Ventspilī: brīvdabas objekti, kas patiks visai ģimenei
Foto: Publicitātes foto

Šopavasar Ventspilī atklāts jauns tūrisma objekts – Ventspils muzeja atjaunotais 46. krasta aizsardzības baterijas Uguns koriģēšanas tornis ar blakus esošajām četru lielgabalu pozīcijām, tādējādi attīstot jaunu tūrisma virzienu – militārais mantojums.

Torņa apmeklētājiem ir iespēja ielūkoties torņa iekšpusē un izzināt tā vēsturi. Blakus tornim ir uzstādīts informatīvais stends ar QR kodu, kurā ar mobilās aplikācijas palīdzību redzama animācija par vēsturi. Turklāt, apmeklētājiem pieejama skatu platforma, no kuras paveras iespaidīgs skats uz apkārtnes mežiem un Baltijas jūru.

Uzzināt arī par citiem Ventspils muzeja tūrisma objektiem, iespējams šeit.

Iepazīsti Ventspili uz velosipēda


Viens no lieliskākajiem veidiem, kā apskatīt Ventspili, ir pārvietoties ar velosipēdu. Aktīvākie atpūtnieki novērtēs pilsētas veloceliņus, kas vijas 66 kilometru garumā, sasaistot iecienītākos tūrisma objektus un padarot pilsētas skaistāko vietu apskati īpaši ērtu.

Pilsētas veloceliņi ļauj pilsētai veiksmīgi iekļauties ''EuroVelo'' 10 un 13 tīklā un doties tālāk ar velosipēdu pa Kurzemi. Velobraucēji aicināti apskatīt velokarti, uzzināt informāciju par vairākiem pilsētas velomaršrutiem un izvēlēties sev interesējošāko.

Tā kā epidemioloģisko apsvērumu dēļ vēl ieteicams atpūsties un izklaidēties svaigā gaisā, Ventspils TIC iesaka apmeklēt kādu no šiem brīvdabas objektiem:

  1. Piedzīvojumu parks (Dižākais skats Kurzemē);
  2. Ostas promenādes iespaidīgā boju kolekcija;
  3. Jūrmalas parks (Enkuru un Džungļu taka);
  4. Staldzenes stāvkrasts (2021. gada Latvijas ģeovieta);
  5. Būšnieku ezera dabas taka (Laivu bāze, gājēju laipa un skatu platforma).


Vairāk par šiem brīvdabas objektiem vari lasīt šajā rakstā.

Par Ventspils apskates objektiem, pasākumiem, ēdināšanas vietām un naktsmītnēm, vairāk: www.visitventspils.com.

Ņemot vērā Covid-19 izplatību, "Tūrisma Gids" aicina rūpīgi izvērtēt nepieciešamību apmeklēt publiskas vietas, kā arī, dodoties dabā, izmeklēt atbilstošāko pastaigu maršrutu, šajā laikā saudzējot gan sevi, gan citus.

Seko TūrismaGids.lv arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form