Brīvdienu galamērķis – Cēsis: ko apskatīt un izbaudīt šajā pusē
Foto: Cēsu TIC

Cēsis ir skaists brīvdienu galamērķis, jo apskates objektu netrūkst, turklāt pilsēta izstrāvo īpašu šarmu. Ko apskatīt, ja ceļi veduši uz šo pusi? Lūk, idejas, kas noderēs ikvienam – arī tiem, kas 5. oktobrī nolēmuši piedalīties taku skrējienā "Stirnu Buks".

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Cēsu vecpilsēta

Viduslaikos ap Cēsu pili un baznīcu, cieši viena pie otras sablīvētas, uz visām pusēm veidojās šauras, līkumotas ieliņas ar amatnieku un tirgotāju namiem. Lai arī karadarbības un neskaitāmo ugunsgrēku rezultātā pilnībā zudusi Cēsu viduslaiku apbūve, pilsētas vēsturiskais centrs savu viduslaiku plānojumu līdz šodienai ir saglabājis gandrīz neizmainītu.

Šobrīd vecpilsētā aplūkojams vairums no Cēsu vēsturiski un arhitektoniski izcilākajiem namiem, piemēram, 13. gadsimta beigās celtā Sv. Jāņa baznīca, Rātsnams, Tirgotāju nams, Harmonijas nams un Princešu nams. Šo un citu ēku pirmajos stāvos atrodas nelieli veikaliņi un radošuma piepildītas dažāda veida darbnīcas.

Brīvdienu galamērķis – Cēsis: ko apskatīt un izbaudīt šajā pusē
Foto: Cēsu TIC

Nami mijas ar unikāliem pagalmiņiem, skvēriem un laukumiem – Rožu laukumu, Vienības laukumu, Līvu laukumu un citiem vēsturiski nozīmīgiem objektiem. Vecpilsētas apskati var turpināt, dodoties uz Pils parku un Maija parku, jo abi ir brīnišķīgas pastaigu, atpūtas un satikšanās vietas ikvienā gadalaikā.

Savukārt, ja vēlies uzzināt vairāk, vērts doties ekskursijā ar gidu. Iespējams iepazīt viduslaiku Cēsis, uzzināt daudzu pilsētas namu vēsturi, izbaudīt mazpilsētas šarmu, kā arī apskatīt pilsētas parkus un baznīcas (gida pieteikšana – tel. 26576111).

Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form