Brīvdienu maršruts: apskates vietas Vecumnieku novadā
Foto: Publicitātes attēli

Vecumnieku novads ir kontrastiem bagāts reģions, kurā latviskais dzīvesveids apvienojas ar dabas unikalitāti un Eiropas mēroga mākslas paraugiem. Jau kopš pirmo apdzīvoto vietu izveides – no otrā līdz devītajam gadsimtam – reģions ir nepagurstoši attīstījies un piedzīvojis gan kāpumus, gan kritumus, kuru laikā veidojies vien Vecumnieku novadam raksturīgais, nesteidzīgās lauku vides aptvertais dinamiskums, pastāstīja Bauskas reģiona tūrisma informācijas centra pārstāvji.

Novada teritorijā ik gadu norisinās tradicionāli svētki, kas pulcē lielu skaitu interesentu. Piemēram, par godu novada simbolam nosauktie "Liliju svētki" un jau vairākus gadsimtus nemainīgi organizētie Kanapenes svētki, ikgadējie "Sējas svētki" pavasarī un "Pļaujas svētki" rudenī. Pateicoties automaģistrālei, kas ved no Rīgas uz Lietuvu, Vecumnieku novads ir piemērots ceļojuma galamērķis dabas un kultūras tūrisma baudītājiem, kā arī aktīvās atpūtas cienītājiem.

Vecumnieku novadā atrodas vairāki muzeji, kas demonstrē dažādas novada unikalitātes liecības un vēstures notikumus. Par Vecumnieku novada dzīvi Pirmā un Otrā pasaules kara laikā, kā arī par izcilām novada personībām ir iespējams uzzināt Vecumnieku pagasta muzejā, savukārt teātra cienītājiem ir iespēja apmeklēt aktieru Amtmaņu muzeju ("Zvanītāju Bukas" Vallē), kur iekārtotā ekspozīcija iepazīstina ar Amtmaņu dzimtas devumu latviešu teātra vēsturē. Pašā Vecumnieku centrā atrodas kokamatnieka Jura Audzijoņa sēta, bet netālu no galvenā ceļa ir apskatāma Vecumnieku luterāņu baznīca, kas celta 1845. gadā. Interesantu vietu Vecumnieku novadā atradīs puķu draugi, jo interesentiem iespējams apskatīt Strūbergu ģimenes daiļdārzu Beibežos, kas vairākus gadus ir saņēmis godalgu "Latvijas izcilākais daiļdārzs".

Brīvdienu maršruts: apskates vietas Vecumnieku novadā
Foto: Publicitātes attēli

Novadā ir plašas aktīvā tūrisma iespējas, kas ietver sevī laivu nomu, makšķerēšanu, mototransporta nomu, bet velotūristiem ir izveidots un marķēts maršruts "Bagātā Zemgale" (velomaršruts nr. 402), kas ļauj baudīt Vecumnieku un Bauskas novada dabas bagātības divu dienu garumā.

Visiem, kas vēlas baudīt nesteidzīgo dabas burvību neatraujoties no modernās pasaules sniegtajām ērtībām, ir iespēja izmantot atpūtas laukumus un bērnu rotaļu laukumu pie Vecumnieku Vecā ezera.

Brīvdienu maršruts: apskates vietas Vecumnieku novadā
Foto: Publicitātes attēli

Savukārt ceļotājiem, kuri vēlas izbaudīt relaksējošu atpūtu un iepazīt latvisko, gadsimtiem izkopto un dabas iedvesmoto dzīvesveidu, ir iespēja apmeklēt latviskos pirts rituālus "Lielzemenēs" Vecumniekos vai "Dvēseles dziednīcā" Bārbelē.

Dodoties tālāk Lietuvas virzienā, ir apskatāms Bārbeles ciems ar luterāņu baznīcu, kas celta 1789. gadā, bet pārbūvēta 1882. gadā, piešķirot neogotiskas formas gan ēkai, gan baznīcas iekārtai. Netālu no ciema centra atrodas brīvdabas muzejs "Ausekļu dzirnavas", kurā apskatei izveidota plaša seno darbarīku un tehnikas kolekcija. Unikāls ir arī netālu esošais Bārbeles sēravots.

Pie pašas Latvijas robežas Mēmeles upes krastā ceļotājus sagaida Skaistkalne, kas kā apdzīvota vieta pastāv jau ilgāk nekā 500 gadus un ir otrs lielākais svētceļnieku galamērķis Latvijā, jo ciemata centrā atrodas unikāla Skaistkalne katoļu baznīca. Līdztekus tam ciemata teritorijā ir iespējams apskatīt muzeju, muižu, karsta kritenes un tradicionālo reģiona ciemata apbūvi, kas savu plānojumu un idejisko būtību nav mainījusi gadsimtiem.

Turpinājumā nedaudz plašāk par dažiem no zīmīgākajiem apskates objektiem!

Source

Tūrismagids

Tags

Aktīvā atpūta Zemgale
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Comment Form