Brīvdienu maršruts: iecienītie tūrisma galamērķi Koknesē
Foto: Kokneses TIC arhīvs

"Daugavas labajā pusē, pie Pērses ietekas, atrodas viens no krāšņākajiem Latvijas novadiem – Koknese," tā par šo pilsētu rakstīts 1931. gadā tūrisma brošūrā "Vadonis par Koknesi". Vai kas mainījies no tiem tālajiem laikiem? Dabas skaistums un vēsturiskie notikumi ir vērtības, ko šī pilsēta ir saglabājusi cauri gadsimtiem. Ko tad apskatīt? Kopā ar Kokneses tūrisma informācijas centru piedāvājam populārākās tūrisma vietas šajā pusē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Kokneses parks

Brīvdienu maršruts: iecienītie tūrisma galamērķi Koknesē
Foto: Kokneses TIC arhīvs

Kokneses parka takas tā vien aicina doties rāmās pastaigās. Senais parks veidots ap 1900. gadu pie Pērses ietekas Daugavā. Šeit aug gan vietējie, gan svešzemju koki, kuru lapu zelts spēlējas ar rudens noskaņu krāsām.

Taka vijas gar seniem dīķiem, un šeit aplūkojamas savdabīgas kokgriezumā veidotas skulptūras – "Pils tornis", "Sams", kā arī kokgriezums ar latvju zīmēm. Starp dīķiem ūdens malku veldzei piedāvā strūklaka "Fauna galva", ko reiz veidojis netālu Bebros dzīvojošais tēlnieks Voldemārs Jākobsons. Strūklaka 20. gadsimta trīsdesmitajos gados atradusies netālu no appludinātā Pērses ūdenskrituma, kura mākslīgi veidotais atveids no oktobra beigām apmeklētājus ar ūdens šalkām pārsteigs parka lielākajā dīķī.

Brīvdienu maršruts: iecienītie tūrisma galamērķi Koknesē
Foto: Kokneses TIC arhīvs

Taka aizvijas kalnup ar norādi uz Velna pagrabiņu. Kā stāsta teika, velniņš šeit sargā ne tikai savu naudas lādi, bet arī visu Koknesi, jo tā ir viņa laimīgā vieta. Vairāk par pagrabiņu lasi šeit.

Vai esi Lāčplēša, Kokneša vai Koknesīša augumā? Izmēri savu augumu pie skulptūras "Auguma mērītājs". Kad zini savu auguma mēru, pamēģini uzminēt koka skulptūras "Mūžībai" augstumu – tā ir viena no augstākajām koka skulptūrām Baltijā.

Tepat var vērot arī reiz skaistās Jaunās pils drupas. Dodoties caur Jāņa vārtiem Pērses virzienā pāri tiltiņam, var nonākt pie "Pērses meitenes" skulptūras, kas skumji noraugās uz vietu, kur reiz Pērsē šalca ūdenskritums.

Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form