Brīvdienu maršruts: interesantas apskates vietas Gulbenē
Foto: PA "Gulbenes tūrisma un kulturvēsturiskā mantojuma centrs" arhīvs

Gulbenes novads lepojas gan ar savu kultūrvēsturisko mantojumu, gan saviem tūrisma uzņēmējiem un saimniecībām, gan ar krāšņo dabu. Kā vislabāk iepazīt šo pusi? Padomus sniedz Gulbenes novada pašvaldības aģentūras "Gulbenes tūrisma un kultūrvēsturiskā mantojuma centra" pārstāvji.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Izzini Gulbeni

Gulbenes vārds saistās ne tikai ar gulbja tēlu. Par pilsētas simbolu neapšaubāmi ir kļuvis Gulbenes–Alūksnes bānītis – vienīgais regulāri kursējošais šaursliežu vilciens. Tāpēc tā būtu aktivitāte Nr.1, ko ieplānot savā maršrutā – izbraukt ar bānīti!

Tikpat aizraujošs piedzīvojums būs brauciens ar elektrovilcieniņu. Ja vēlies apskatīt abus Gulbenes vēsturiskos centrus, uzzināt svarīgākos vēstures faktus un redzēt pilsētas skaistākās vietas, noteikti piesakies ekskursijai ar elektrovilcieniņu "Atklāj un iepazīsti Gulbeni".

Šie abi piedzīvojumi sākas pie Gulbenes dzelzceļa stacijas ēkas, kur, apmeklējot izglītojošo un interaktīvo centru "Dzelzceļš un Tvaiks", varēsi iegūt zināšanas par dzelzceļu, lokomotīvēm un daudz ko citu.

Brīvdienu maršruts: interesantas apskates vietas Gulbenē
Foto: PA "Gulbenes tūrisma un kulturvēsturiskā mantojuma centrs" arhīvs

Gulbenes TIC aicina izmēģināt spēkus vienās no populārākajām centra aktivitātēm – iejusties mašīnista lomā un iedarbināt gaisa vilcienu! Savukārt, ja vēlies gūt plašāku informāciju par Gulbenes pilsētas vēsturi, arhitektūru un daudz ko citu, noteikti jādodas izpētīt Gulbenes novada vēstures un mākslas muzeju.

Brīvdienu maršruts: interesantas apskates vietas Gulbenē
Foto: PA "Gulbenes tūrisma un kulturvēsturiskā mantojuma centrs" arhīvs

Gulbene ir ļoti zaļa pilsēta, to grezno vairāki parki un skvēri. Ieplāno nesteidzīgu pastaigu, apskatot Gulbīšu parku ar gulbju strūklaku, centrālo skvēru ar strūklaku "Pakur, pakur…", nupat atjaunoto Spārītes parku, kur mīt melnais gulbis, kā arī Vecgulbenes muižas pils parku, kur nesen atklāta Amora skulptūra. Pilsētas parki joprojām kalpo kā liecības baronu fon Volfu mīlasstāstam.

Kad pilsēta izzināta, noteikti būs vēlēšanās ieturēties. Visi pilsētas ēdināšanas uzņēmumi piedāvā vienlīdz plašu ēdienkarti dažādām gaumēm. Lai atrastu sev peimērotāko, ielūkojies te. Savukārt, ja esi nolēmis pilsētā nakšņot, tad apskati pilsētas naktsmītņu piedāvājumu šeit.

Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form