Brīvdienu maršruts: ko apskatīt Saldus novadā
Foto: Saldus TIKS centra arhīvs

Saldus novads ir rosīgiem cilvēkiem piepildīts un apskates vērtām vietām bagāts. Ko šajā pusē apskatīt? Šis maršruts noderēs ne tikai atpūtniekiem, bet arī tiem, kas nolēmuši piedalīties gaidāmajā taku skrējienā "Stirnu Buks", kas norisināsies 8. jūnijā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Kalnsētas parks un Kalnamuiža

Brīvdienu maršruts: ko apskatīt Saldus novadā
Foto: Saldus TIKS centra arhīvs


Kalnsētas parks ir iecienīta atpūtas un izklaides vieta. Gar Cieceres upes krastiem un dziļāk parkā atrodamas gan šauras, stāvas un romantiskas taciņas, gan platas takas rāmām pastaigām, līdz ar to sev piemērotu maršrutu parka iepazīšanai atradīs ikviens.

Kalnsētas parka vēsture aizsākās ar Kalnamuižas izveidošanu. 19. gadsimta otrajā pusē gleznainajos un paugurainajos Cieceres upes krastos barons Georgs fon Reke nodibināja muižu ar nosaukumu "Berghof" jeb Kalnamuiža un ierīkoja ainavu parku. Pie muižas tolaik piederēja arī ķieģeļu ceplis, ūdensdzirnavas, spirta brūzis un pienotava. Šobrīd Kalnamuižas kungu mājā, kas celta 1872. gadā, atrodas Saldus tehnikums. Līdz mūsdienām saglabājušās arī vairākās muižas saimniecības ēkas, tajā skaitā ūdensdzirnavas, kas atrodas Kalnsētas parka austrumu daļā.

Brīvdienu maršruts: ko apskatīt Saldus novadā
Foto: Saldus TIKS centra arhīvs

Cauri parkam līkumodama tek Cieceres upe, kas 17. gadsimtā bijusi kuģojama – hercoga Jēkaba laikā upe izmantota produkcijas pārvadāšanai no Saldus apkārtnes ražotnēm. Mūsdienās parka teritorijā Ciecere ir sekla un akmeņaina, pie estrādes uz upes mākslīgi izveidots neliels ūdenskritums.

Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form