Brīvdienu maršruts: ko apskatīt Sēlijas sirdī Viesītes novadā
Foto: Imants Rancāns

Viesīte atrodas kultūrvēsturiskā Sēlijas novada vidū un senāk tur bija galvenā šaursliežu dzelzceļa mezgla stacija, tāpēc vietējie pelnīti savu dzimto pusi vēl joprojām sauc par Sēlijas sirdi. Ko tur apskatīt? Kopā ar Viesītes tūrisma punkta pārstāvjiem piedāvājam lieliskas idejas!

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Viesītes vēsturiskais centrs

Pilsētas vēsturiskais centrs veidojies kā amatnieku un sīktirgotāju apmetne ap Āžu krogu. Apbūvi veidojis paugurainais reljefs un 19. gadsimta haotiskais ielu tīkls. Pirmā pasaules kara laikā vācu karaspēks Sēlijā izbūvēja šaursliežu dzelzceļu, galveno staciju un depo izveidojot tieši Viesītē, kas veicināja strauju tās attīstību. Par seno pilsētas nosaukumu, proti, Āžu miestu Stacijas laukumā vēl joprojām atgādina Āža skulptūra.

Brīvdienu maršruts: ko apskatīt Sēlijas sirdī Viesītes novadā
Foto: Muzejs "Sēlija"

Pilsētā noteikti pamanīsiet lielāko un greznāko apvidus lauku kultūras celtni – Viesītes kultūras pili. Ēku iesākta celt 20. gadsimta astoņdesmito gadu vidū un tās interjerā daudzas detaļas liecina par Atmodas laika tautisko romantismu.

Brīvdienu maršruts: ko apskatīt Sēlijas sirdī Viesītes novadā
Foto: Muzejs "Sēlija"

Raiņa ielā 14 atrodas Stradiņu ģimenes mājas, ko 1902. gadā cēlis Paula Stradiņa tēvs, un pie tās piestiprināta profesoram veltīta piemiņas plāksne. Raiņa ielas galā atrodas pilsētas vecākā ēka – Āžu krogs, celts ap 1840. gadu (šobrīd tur atrodas ugunsdzēsēju depo). No tā sākas Biržu iela, kurā saglabājies vēsturiskais bruģa segums.

Brīvības ielā 2 atrodas viena no vecākajām aptiekām Latvijā. To dibinājis aptiekārs Kārlis Osterhofs 1884. gadā. Saglabāts senais interjers, aplūkojami senāku laiku kases aparāti un drogu pudelītes.

Brīvības ielas galā var aiziet līdz Valeskalniņam, kas ir vienīgais valsts nozīmes aizsargājamais ģeoloģiskais un ģeomorfoloģiskais dabas piemineklis Viesītes novadā. Uz tā atrodas Viesītes Brīvības piemineklis un Viesītes Brīvības baznīca.

2019. gada tūrisma sezonā Viesītē tiks uzsākts jauns tūrisma pakalpojums – ekskursijas ar elektrobānīti gida pavadībā. Tur tiks gaidītas kompānijas līdz 14 cilvēkiem, lai nesteidzīgā braucienā iepazītu pilsētas vēsturisko centru un nozīmīgākos apskates objektus.

Seko TūrismaGids.lv arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form