Brīvdienu maršruts: ko nedēļas nogalē darīt Rēzeknē un tās apkārtnē
Foto: Rēzeknes novada TIC

Brīvdienas ir klāt, kas nozīmē, ka jāsteidz atpūsties ārpus mājas! Iespējams, tieši šīs brīvdienas ir īstais laiks, kad doties iepazīt tuvāk Latgali, precīzāk – Rēzekni. Latvijas septītā lielākā pilsēta vēsturiskā novada sirdī pārsteigs ar interesantiem apskates objektiem un daudzveidīgiem pasākumiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Rēzeknes Zaļā sinagoga

Rēzeknes Zaļā sinagoga ir viens no vēsturiski nozīmīgākajiem pilsētas kultūras pieminekļiem, kā arī vissenākā koka ēka pilsētā. Tā uzcelta 19. gadsimtā un kalpojusi dažādiem mērķiem – laika gaitā ēka vairākas reizes tikusi atjaunota, bet pēdējie darbi norisinājās 20. gadsimta septiņdesmitajos gados. Kopš tā laika Zaļā sinagoga vairs netika pienācīgi izmantota un uzturēta, tāpēc 1990. gadā tika slēgta avārijas stāvokļa dēļ.

Pēc restaurācijas dievnams vēris apmeklētājiem durvis 2016. gadā. Vai zināji, ka 19. gadsimta beigās ebreji veidoja ap 50 procentus no pilsētas iedzīvotāju kopskaita, bet 20. gadsimta trīsdesmitajos gados Rēzeknē darbojās 10–12 sinagogas? Vēl citus interesantus faktus ikvienam sinagogas viesim aizraujošā bezmaksas ekskursijā izstāstīs sinagogas gids. Tāpat paralēli apskatāma arī digitālā ekspozīcija, ebreju sakrālo priekšmetu kolekcija, kā arī piedzīvojama vienreizēja iespēja nogaršot tradicionālo neraudzēto maizi – macu.

Tags

Aktīvā atpūta Latgale Rēzekne
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form