Brīvdienu maršruts: kur svaigā gaisā izstaigāties Dobeles pusē
Foto: Anita Banziņa

Rudens takām ir sava noskaņa – daudzkrāsaina un nedaudz sentimentāla. Vairākas izzinošas pastaigu vietas slēpjas Dobeles apkaimē, kur Zemgales mierīgais līdzenums sastopas ar Rietumkurzemes draiskajiem pakalniem.

Kārļa Ulmaņa piemiņas muzejs "Pikšas"

Kārļa Ulmaņa dzimtās mājas "Pikšas" (gluži kā neliela sala) svarīgi sēž Zemgales līdzeno lauku viducī. Tās ir atdzimušas no jauna un atkal kļuvušas par sakoptu lauku sētu ar plašu pagalmu, kur Zemgales vējiem un bērniem izskrieties, kur ļaudīm no visas Latvijas pulcēties.

Muzeja ekspozīcija apmeklētājus iepazīstina ar K. Ulmaņa dzīves gājumu un viņa devumu valstij, vecās lauksaimniecības tehnikas kolekcija rada priekšstatu par saimniekošanu modernā pagājušā gadsimta 30. gadu Zemgales lauku sētā. Vecajā klētiņā ikviens var ievingrināt roku, maļot graudus dzirnaviņās, bet izstāžu zālē aplūkot nesen mūžībā aizgājušā ilggadējā muzeja vadītāja Gunāra Ulmaņa gleznas. Muzejā iespējams uzzināt arī par mazpulku veidošanās vēsturi un tā darbību.

Brīvdienu maršruts: kur svaigā gaisā izstaigāties Dobeles pusē
Foto: Anita Banziņa

Tāpat var izstaigāt arī pagalmu un sakopto apkārtni, izbaudot Zemgales līdzenuma rudens ainavu – līdz pat tālajai pamalei redzami klaji un gludi lauki, kā arī pa kādam krāsainam koku pudurim.

Rudens dienām kļūstot īsākām, muzejs grupām līdz 15 cilvēkiem piedāvās vakarēšanu Pikšu ķēķī ar tējas malkošanu, ķiņķēziņu veidošanu un plīts kurināšanu.

Kā atrast: Braucot pa Jelgavas - Dobeles vai Jelgavas - Tukuma šoseju, sekojiet brūnajai norādes zīmei.

Source info

Tūrismagids


Copyrights

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.