Brīvdienu maršruts Kurzemē: kā nedēļas nogali pavadīt Saldus pusē
Foto: Jānis Riņķis

Kādam nedēļas dienas rit uz priekšu lēnām, citam teju vai lido vēja spārniem, taču fakts ir neizbēgams – brīvdienas ir klāt! Ja vēlies nedēļas nogali pavadīt ārpus mājas, piedāvājam maršrutu Kurzemes pusē, iepazīstot tuvējo apkārtni Saldū jeb vienā no skaistākajām Latvijas pilsētām ar dikti garšīgu nosaukumu.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Saldus pilsētas vārds cieši saistīts ar slavenā latviešu gleznotāja Jaņa Rozentāla darbību, mākslinieks dzimis pavisam netālu no Saldus, savukārt vēlāk kādu laiku dzīvojis un gleznojis Saldū.

J. Rozentāla paša projektētā darbnīca "Sapņu tornis" iekļauta J. Rozentāla Saldus vēstures un mākslas muzeja kompleksā Striķu ielā 22, Saldū. Atjaunotās ēkas pirmajā stāvā izveidota interaktīva, audiovizuāla un izsmeļoša ekspozīcija par mākslinieka biogrāfiju, daiļradi un dzimtu, bet otrajā stāvā izvietota plaša oriģināldarbu kolekcija, kurā iekļauti mākslinieka gleznotie portreti, ainavas, kā arī skices un uzmetumi.

Brīvdienu maršruts Kurzemē: kā nedēļas nogali pavadīt Saldus pusē
Foto: Saldus TIKS centra arhīvs

Ikviens Saldus pilsētas viesis var izstaigāt arī īpašu, J. Rozentālam par godu, izveidotu maršrutu, kurā iekļautas vietas Saldū, kur mākslinieks reiz dzīvojis, strādājis, guvis iedvesmu un gleznojis, piemēram, Rozentāla akmens Cieceres upes krastos. Vairākos maršruta "Pa Rozentāla pēdām Saldū" objektos izvietoti arī gleznu reprodukciju stendi, kuros redzams, kā šo konkrēto vietu savulaik redzējis un savos darbos attēlojis pats mākslinieks.

Brīvdienu maršruts Kurzemē: kā nedēļas nogali pavadīt Saldus pusē
Foto: Saldus TIKS centra arhīvs

Rozentāla glezniecība jau pāris gadus iedzīvināta arī Saldus pilsētvidē – uz vairāku ēku sienām izveidoti lielformāta gleznojumi pēc J. Rozentāla darbu motīviem.

Seko TūrismaGids.lv arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Kurzeme Latvija Saldus
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form