Carnikavā atklās Latvijā garāko promenādi uz jūru
Foto: Publicitātes attēli

1. decembrī Carnikavā atklās Latvijā garāko promenādi uz jūru ar cieto segumu, kas 1800 metru garumā līdz pašai jūrai stiepjas cauri dabas parkam "Piejūra" , pastāstīja Carnikavas novada sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Agnese Ģērmane.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Novadnieku un novada viesu ilgi gaidītā objekta atklāšana notiks sestdien, 1. decembrī, no pulksten 12. Tā sāksies Carnikavas promenādes galā – Laivu ielā, netālu no tiltiņa pār Vecgauju. Atklāšanas pasākumā tiks kopīgi iziets promenādes maršruts, kurā gājiena dalībniekus promenādes atpūtas vietās gaidīs novada izglītības, kultūras un sporta jomas pārstāvju sagatavotie pārbaudījumi.

Jaunā promenāde ir vienīgā Carnikavas novadā, turklāt Latvijas mērogā tā ir vienīgā ar cieto segumu, kas stiepjas teju divu kilometru garumā. Carnikavas promenāde vijas cauri dabas parkam "Piejūra", kas atrodas "Natura 2000" teritorijā, tāpēc promenādes būvniecība noritēja īpašos apstākļos – saudzīgi pret dabu un ievērojot vides aizsardzības dienestu norādījumus.

Carnikavā atklās Latvijā garāko promenādi uz jūru
Foto: Publicitātes attēli

Carnikavas promenādes betona plātņu segumā ietverts Līvu ceļa raksta koncepts, attēlojot trīs krāsu (melna, balta, sarkana) vilni kā Gaujas un piekrastes simbolu. Cieto segumu kāpu zonā nomaina koka laipas, savukārt pirms noejas uz jūru ir izveidota koka skatu platforma.

Promenādes malās izveidotas piecas atpūtas vietas ar soliņiem, velostatīviem un atkritumu urnām, takas galā pirms kāpu zonas novietota tualete, kas darbosies vasaras sezonā. Carnikavas promenādē papildus izvietota veselības takas informācija ar aicinājumu vingrot dabā, kā arī tur ir iebūvēts apmeklētāju skaitītājs, lai varētu novērtēt, cik daudz apmeklētāju izmanto taku, un arī novērot dabas parka apmeklētāju sezonālo intensitāti un antropogēno slodzi dabas parkā.

Carnikavas promenāde īstenota specifiskā atbalsta mērķa 5.4.1.1. pasākuma "Antropogēno slodzi mazinošas infrastruktūras izbūve un rekonstrukcija Natura 2000 teritorijās" projekta laikā ar Eiropas Reģionālās attīstības fonda atbalstu.

Seko TūrismaGids.lv arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Aktīvā atpūta Dabas taka Carnikava Latvija Eiropa
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form