Ciemojoties vienā no mazākajām Latvijas pilsētām: ko apskatīt Piltenes apkārtnē
Foto: Ventspils tūrisma informācijas centra arhīvs

Piltene ir viena no mazākajām Latvijas pilsētām, uz kuru nāksies doties speciāli, jo, visdrīzāk, tā nebūs pa ceļam. Šī vieta pārsteidz ar vēsturiski izciliem arhitektūras pieminekļiem, Ventas skaistajām ainavām, leģendām un klusumu. "Lai cilvēce nekļūtu kurla, uz zemes ir jābūt Piltenei," tā reiz savās "Kurzemītes" ceļojuma piezīmēs rakstīja Imants Ziedonis.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Piltene atrodas apmēram 24 kilometrus no Ventspils, un tā atpazīstamību izpelnījusies arī ar amizantajiem, allaž gaidītajiem apkārtceļojošajiem muzikantiem – Piltenes prāģeriem. Par Piltenes slavu un diženumu liecina pilsdrupas. Pili uzcēla ap 13. un 14. gadsimtu, tā bijusi slavena arī ārpus Kurzemes.

Pēc pēdējā īpašnieka, Dānijas kroņprinča Magnusa nāves 1583. gadā, sākoties Piltenes mantojuma karam, pils tika izpostīta. Šobrīd varam redzēt tikai Kurzemes bīskapa pils drupas, kuru pakājē izbūvēta skaista estrāde un lapene piknikam.

Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form