Daugavpils novadā tapis jauns tūrisma objekts – plēsīgo putnu parks
Foto: Inese Minova

Daugavpils novada Demenes pagastā durvis vēris jauns tūrisma objekts – mini zoodārzs "Raptors Park", kur apmeklētāji var aplūkot visdažādākos plēsīgos putnus un arī daudzus citus dzīvniekus, pastāstīja Daugavpils novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste Inese Minova.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Pašlaik parkā apmeties mājas apogs, klinšu ērglis, Bengālijas ūpis, plīvurpūce, baltā Āfrikas pūcīte, baltais krauklis, Herisa klijāns, Sibīrijas ūpis, medību fazāns, sudrabainais fazāns, karaliskais fazāns un daudzi citi gana eksotiski spārnotie, taču jau drīzumā plēsīgo putnu klāsts tiks papildināts, kā arī ar laiku zoodārzā apmetīsies puma, lūsis un daudzi citi jauni iemītnieki, stāsta saimnieks Aleksandrs Kalačovs.

"Raptors Park" ir arī sava "rozīnīte" – Edipa cekulainais tamarīns. Aleksandrs atzīst, ka parasti mini zoodārzos pērtiķēnus nevar sastapt. Šim dzīvnieciņam ierīkota arī apsildāma telpa, kur tam mājīgi justies aukstā laikā. Uz lauka aplokos ganās Eiropas stirnas, īru tinkeru šķirnes zirgi, poniji, kalnu kazas un strausi, būros mitinās truši. Apmeklētājus sagaida koša pāvu saime. Uz "Raptors Park" var droši doties atpūtā ar visu ģimeni, jo arī pašiem mazākajiem apmeklētājiem te būs, ko darīt, piemēram, var palēkāt uz batuta, pavizināties ar ponijiem un pacienāt dažus dzīvniekus ar zoodārza piedāvāto barību.

Pie domas veidot minizoodārzu Aleksandrs nonācis pavisam nesen. Vairāk nekā pirms gada viņš kopā ar sievu Natāliju un trim bērniem atgriezies no Īrijas, kur pavadījis beidzamos 15 gadus. Reizē ar ģimeni no Īrijas atbraukuši arī vairāki plēsīgie putni, kas pirms pieciem gadiem kļuvuši par Aleksandra aizraušanos. Tiem pamazām pievienojās arī citi eksemplāri, un Aleksandrs nolēmis, ka graciozos plēsoņas ir vērts parādīt plašākai publikai. Demenes pagastā ģimene nopirkusi īpašumu, kur pamazām veidojas un paplašinās neparastais tūrisma objekts. Tepat atrodas arī beļģu aitu suņu audzētava, kas ir ģimenes galvenā nodarbe jau gadiem. Saimnieki audzē un trenē šķirnes suņus dažādu dienestu vajadzībām. Abiem ar sievu ir arī neliela ražotne, kur tiek izgatavots viss nepieciešamais dienesta suņu ekipējums, kas galvenokārt tiek realizēts Eiropā.

Aleksandrs pēc izglītības ir veterinārais feldšeris, tāpēc viņam ir nepieciešamās zināšanas, lai strādātu ar dažādiem dzīvniekiem. Pašlaik saimnieks kārto visas nepieciešamās atļaujas, lai iegūtu savam parkam mini zoodārza statusu, kā arī turpina labiekārtot teritoriju, lai tā būtu ērta apmeklētajiem, pastāstīja Minova.

Aleksandrs plāno, ka drīzumā zoodārzā būs arī gids, kurš apmeklētājiem varēs interesanti pastāstīt par katru iemītnieku. Viņš uzskata, ka ar dzīvnieku parādīšanu vien ir par maz, ir nepieciešams arī izglītot apmeklētājus.

Pagaidām parku var apmeklēt tikai brīvdienās, bet no jūlija parks darbosies katru dienu no pulksten 11 līdz 18, izņemot pirmdienas.

Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form