Desmit vietas netālu no Rīgas, kur brīvdienās izlocīt kājas
Foto: Artis Šukots

Pēc darba nedēļas, kas pavadīta "pie virpas", ļoti svarīgi brīvdienās izrauties kaut kur ārā – paelpot svaigu gaisu, pastaigāt un vienkārši pabūt pie dabas. Un, lai saplānotu labu atpūtu, nav obligāti jābrauc kaut kur tālu prom. Ja tev nekārojas fiziskas aktivitātes, bet tikai neliela pastaiga un vēlams netālu no Rīgas, raksta turpinājumā piedāvājam desmit idejas sestdienas vai svētdienas galamērķim.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Pirms steidz iepazīties ar ''Tūrisma Gida'' apkopotajām idejām, vēl piebildīsim, ka šie galamērķi būs lieliski piemēroti atpūtai pie dabas kā rudenīgās un siltākās, tā arī sniegotās dienās, kad sals kož degunā. Lai lieliska atpūta!

Ņemot vērā Covid-19 izplatību, arī "Tūrisma Gids" aicina rūpīgi izvērtēt nepieciešamību ceļot un apmeklēt publiskas vietas, kā arī, dodoties dabā, izmeklēt atbilstošāko pastaigu maršrutu, šajā laikā saudzējot gan sevi, gan citus.

Zilie kalni Ogrē


Brauciens no Rīgas līdz Ogrei ar auto prasa mazāk nekā stundu, bet bērniem nepierastāks un, iespējams, aizraujošāks būs brauciens ar vilcienu. Vasarā var paņemt līdzi velosipēdus, lai pabraukātu pa Ogres apkārtni, vai izvēlēties pastaigu kājām. Savukārt ziemā līdzi jāņem slēpes vai vismaz ragaviņas.

Senatnē šeit atradies lībiešu pilskalns. Šobrīd tā ir iecienīta ogrēniešu un pilsētas viesu atpūtas vieta. Ziemā dabas parkā tiek ierīkotas distanču slēpošanas trases ar interesantu reljefu, bet vasarā taku tīkls ir pieejams nūjotājiem, velobraucējiem un citiem aktīvās atpūtas cienītājiem, bet rudenī te netrūkst interesantu un gleznainu pastaigu ceļu. 2013. gadā parkā atklāts 30 metrus augsts skatu tornis, no kura saredzama tuvākā apkārtne un skaidrā laikā pat Rīga.

Desmit vietas netālu no Rīgas, kur brīvdienās izlocīt kājas
Foto: Gleb Fjodoroff

Ogres Zilie kalni ir aizsargājama dabas teritorija ar skaistu, neskartu mežu. Zilie kalni ir Ogres Kangaru osu grēdas sastāvdaļa, kam raksturīgs izteiksmīgs reljefs, kur atpūsties visiem ziemas prieku cienītājiem.

Teritorijas lielāko daļu aizņem Latvijā ļoti rets biotops – skujkoku meži uz osiem (5–10 metru augstas, garas vaļņveida grēdas ar stāvām nogāzēm). Dabas parka teritorijā sastopamas sešas aizsargājamo augu sugas.

  • Vairāk par Ogres Zilajiem kalniem var uzzināt šeit.
Seko TūrismaGids.lv arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Botāniskais dārzs Dabas taka Natura 2000 Ogres Zilie kalni Pilskalns
44761256
Salaspils
44761256
Rīga
44761256
Ogre
0
Galamērķi
43896602
Latvija
0
Eiropa
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form