Lielvārdes parks, Skulptūru parks, Lielvārde
Foto: Gints Mucenieks

Visiem tiem, kas nolēmuši viesoties Lielvārdē, jādodas uz ainavisko Lielvārdes parku – tas bagāts gan ar dabas vērtībām, gan saistošiem un cilvēku rokām veidotiem objektiem.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Kā skaidrots Lielvārdes novada mājaslapā, parks ir valsts nozīmes aizsargājams dabas objekts. Parks nudien ir saistošs – tas ir izkopts, gar to plūst Daugava, kā arī teirtorijā meklējami aizsargājami dendroloģiskie stādījumi.

Parkā atrodamas arī dažādās skulptūras, kas pavisam noteikti priecēs kā mazos, tā arī lielos atpūtniekus. Visās skulptūrās atveidoti tēli no eposa "Lāčplēsis".

Tāpat izkoptajā teritorijā atrodas 13. gadsimtā celtā Lielvārdes viduslaiku pils, no kuras mūsdienās palikušas vien tikai drupas. Kā teikts Lielvārdes novada mājaslapā, drupu stāvoklī pils ir jau kopš 1613. gada.

Turpinājumā fotogrāfa Ginta Mucenieka iemūžinātie foto mirkļi no pastaigas pa šo parku!

Ņemot vērā Covid-19 izplatību, "Tūrisma Gids" aicina rūpīgi izvērtēt nepieciešamību apmeklēt publiskas vietas, kā arī, dodoties dabā, izmeklēt atbilstošāko pastaigu maršrutu, šajā laikā saudzējot gan sevi, gan citus.

Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form