Foto: Ēvažu dabas taka, kas ved līdz varenam stāvkrastam
Foto: Ainars Gaidis

Vēlies baudīt patīkamo laiku un izlocīt kājas? Vērts doties uz Ēvažu dabas taku, kas meklējama Dundagas novadā. Tā ir vareni skaista vieta pastaigai, turklāt ar brīnumainiem skatiem.

Taka sākas no stāvlaukuma šosejas Rīga-Kolka (P131) malas pie Slīteres Nacionālā parka robežas, aptuveni sešus kilometrus no Kolkas, "Tūrisma Gidam" pastāstīja Dundagas novada tūrisma informācijas centra pārstāve Alanda Pūliņa.

Labiekārtotā taka 0,3 kilometru garumā ved cauri sausam priežu mežam līdz vienam no retajiem Rīgas jūras līča stāvkrastiem, kas ir 8–15 metrus augsts. No kraujas augšmalas paveras skaists skats uz līci un piekrasti.

Pa kāpnēm iespējams nokāpt līdz šaurai pludmalei, kas spēcīgu vētru laikā pazūd viļņos. Pateicoties Bažu purva ūdeņiem, kas infiltrējas zemes virskārtā un virspusē izplūst tieši Ēvažu pludmalē, smiltis šeit ir mitras. Tieši dēļ šiem mitruma apstākļiem te ir mājvieta retiem augiem un dzīvniekiem, tostarp Latvijā retam abiniekam – smilšu krupim, pastāstīja Pūliņa.

Koordinātas: 57.67766, 22.56872

Ko vēl apskatīt Dundagas pusē meklē te, savukārt turpinājumā neliela foto pastaiga pa šo burvīgo dabas taku.

Tags

Dabas taka
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form