Foto: Iespaidīgā Kuldīgas svētku rota
Foto: Ieva Benefelde

Izvietoti rotājumi un sadegtas lampiņu virtenes. Tieši tā svētkiem par godu izdaiļojusies arī Kuldīga.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Kuldīgā tradicionāli ir divas svētku egles – viena no tām tiek izrotāta Kuldīgas vecpilsētas sirdī – Rātslaukumā, bet otra – Pilsētas laukumā, pastāstīja Kristīne Duļbinska, Kuldīgas novada pašvaldības pārstāve. Kā katru gadu, Rātslaukumu rotā zāģēta egle. Tās augstums ir ap 16 metriem. Savukārt nu jau otro gadu pie ēkas Pilsētas laukumā izrotāta skaista sudrabegle, ko savulaik iestādījis Kuldīgas rajona galvenais arhitekts Kārlis Vainovskis.

Rātslaukuma egle izrotāta gaišā, vieglā tonalitātē, izmantojot pērn izgatavotās egļu bumbas, gaišas lampiņu virtenes, ko papildinās jauni dekori “lāstekas”, kas ar savu estētiskumu ļoti piestāv Kuldīgas vecpilsētas raksturam un labi papildina jau esošo egļu bumbu ansambli. Savukārt Pilsētas laukuma eglē izrotāta sarkanos toņos – ar sarkanām bumbām, sarkanām un baltām lampiņu virtenēm.
Bez eglēm Kuldīgā ir arī daudz citu rotājumu svētku noskaņas radīšanai. Tostarp Liepājas ielā ikvienu priecē zvaigžņotās debesis, ko papildinājušas jaunas dekorācijas – lustras, kas ienes ielā mājīguma atmosfēru.

Tā kā pasākumi ārkārtējās situācijas laikā ir aizliegti, eglītes svinīga iedegšana konkrētā laikā netika organizēta. Svētku gaismas visā pilsētā iededzās piektdienas, 27. novembra, vakarā, bet svētku egles visā krāšņumā iemirdzējās Pirmajā adventē.

Ņemot vērā Covid-19 izplatību, "Tūrisma Gids" aicina rūpīgi izvērtēt nepieciešamību apmeklēt publiskas vietas, kā arī, dodoties dabā, izmeklēt atbilstošāko pastaigu maršrutu, šajā laikā saudzējot gan sevi, gan citus.

Tags

Ziemassvētki Kuldīga Latvija
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form