Foto: Iespaidīgas šļakatas Mangaļsalas molā
Foto: Žanis Isajevs

Ceturtdien, 17. septembrī, daudzviet jūtams nudien stiprs vējš, kas, protams, kā liek būt piesardzīgiem, tā arī nedaudz ļauj apbrīnot Latvijas dabas untumus.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Kā portāls "Delfi" jau ziņoja, sākot no agra ceturtdienas rīta Latvijā gaidāma vētra. Dienā viļņu augstums Baltijas jūras centrālajā daļā var sasniegt 5-6 metrus, līcī 3-4 metru augstumu. Atbildīgie dienesti aicina iedzīvotājus būt uzmanīgiem un piesardzīgiem.

Iespaidīgus kadrus no Mangaļsalas mola izdevies iemūžināt fotogrāfam Žanim Isajevam, kurš ar savu veikumu piekrita padalīties ar "Tūrisma Gida" lasītājiem.

Mangaļsola molu rotā nogrimušais kuģa vraks. Kā "Tūrisma Gids" skaidroja jau iepriekš, tas liktenīgajā reizē vedis uz Rīgu sāli un vētras laikā uzsēdies uz sēkļa. Komandai izdevies izglābties. Nostāsti vēsta, ka kuģa kravas tilpnēs bijis paslēpts kontrabandas spirts, un visa komanda stipri iereibusi. Vēlāk vietējie iedzīvotāji krastā esot atraduši kannas ar ugunsdziru. Plašāk lasi te.

Turpat meklējams arī Ķeizarakmens, kas nereti saukts arī par Carakmeni. Tas atrodas Daugavas krasta nostiprinājumu dambī, ap 0,3 kilometrus no jūras. Sarkanbrūnā laukakmenī iekalts uzraksts par godu Krievijas imperatora Aleksandra II apmeklējumam: "Valdnieks imperators Aleksandrs II atļāvās apskatīt dambi 27. maijā 1856".

Vērts piebilst arī to, ka Mangaļsalā, dabas parka "Piejūra" teritorijā, izbūvēta labiekārtota veselības taka, kas aprīkota ar vingrošanas elementiem. Veselības takas galā, proti, pludmalē, ir atpūtas laukums, kurā apmeklētājiem ir iespējams nodoties vingrošanai, izmantojot uzstādītos vingrošanas elementus. Vairāk informācijas šeit.

Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form