Foto: Kā izskatīsies Likteņdārza daudzfunkcionālā sabiedriskā ēka
Foto: SIA „Arhis Arhitekti” Likteņdārza daudzfunkcionālās sabiedriskās ēkas vizualizācijas

"Novembrī sāktā sabiedriskās ēkas un Lielā kalna būvniecība iezīmē jaunu posmu Likteņdārza attīstībā, kas būtiski papildinās jau esošās būves un simbolisko vides koncepciju. Sabiedriskajā ēkā būs divas konferenču zāles, kafejnīca un restorāns, kas radīs iespēju rīkot konferences, koncertus un citus pasākumus visa gada ietvaros," stāsta "Kokneses fonda" valdes priekšsēdētāja Valda Auziņa.

Foto: Kā izskatīsies Likteņdārza daudzfunkcionālā sabiedriskā ēka
Foto: SIA „Arhis Arhitekti” Likteņdārza daudzfunkcionālās sabiedriskās ēkas vizualizācijas

Sabiedriskā ēka tikšot veidota kā kalns jeb tilta sākums, simboliski atainojot Likteņdārza ideju – tautas ceļu no pagātnes uz nākotni. Tās jumts kalpos kā pastaigu vieta un skatu laukums. Ēkas projekts izstrādāts SIA "Arhis arhitekti", un pirmā posma būvniecībai līdzekļus 110 tūkstošu eiro apmērā piešķīrusi Latvijas valsts, savukārt 60 tūkstošus eiro ziedojis Vācijā dzīvojošais latvietis Gaidis Graudiņš. Ēkas pirmo būvniecības posmu īstenos SIA "RRKP būve".

Lūk, neliels ieskats tajā, kādai ēkai jāizskatās jau pēc diviem gadiem.

Vienlaikus ar daudzfunkcionālās sabiedriskās ēkas celtniecību sākta arī Likteņdārza Lielā kalna būvniecība. Tas tiks veidots kā 12,5 metrus augsta virsotne, no kuras varēs pārlūkot visu Likteņdārza ainavu. Kalna veidols atspoguļos dabas un laika ritējumu. Zeme Lielā kalna būvniecībai tiek vākta jau kopš 2015. gada, īstenojot zemes vešanas akcijas, tostarp ziedojumu vākšanu sadarbībā ar Latvijas Televīziju.

Līdzekļi 73 920 eiro apmērā, kas paredzēti būvmateriāla piegādei Lielā kalna būvniecības pirmajai kārtai, tiek finansēti projekta "Likteņdārza Lielā kalna izveide – dāvana Latvijai simtgadē un latvisko vērtību saglabāšana nākamajām paaudzēm" ietvaros. Projekts veltīts Latvijas simtgadei un tiek īstenots ar Latvijas vides aizsardzības fonda un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas finansiālu atbalstu. Kalna būvprojekts ir SIA "Pro Via" ziedojums.

Foto: Kā izskatīsies Likteņdārza daudzfunkcionālā sabiedriskā ēka
Foto: "Kokneses fonds"

Šobrīd "Kokneses fonds" turpina vākt līdzekļus sabiedriskās ēkas un Lielā kalna būvniecībai un aicina iedzīvotājus ziedot arī citu objektu tālākai attīstībai. Līdz 2018. gadam plānots pabeigt daudzfunkcionālo sabiedrisko ēku, virtuālo Piemiņas ēku, amfiteātri, Lielo kalnu un Likteņdārza draugu aleju, ko veido bruģakmeņi ar iegravētiem ziedotāju vārdiem.

"Likteņdārzs iecerēts kā visas tautas dāvana Latvijai tās simtgadē. Lai mūsu kopīgi radītais dārzs zaļo kā labās gribas apliecinājums nākamajām paaudzēm. Mūsu vecāki un vecvecāki kopīgi uzcēla Brīvības pieminekli, kas ir akmenī cirsta mīlestība pret tēvzemi un brīvību. Tagad mums ir iespēja kopīgi veidot dārzu, kas simbolizē nemitīgu Latvijas atjaunotni un izaugsmi," saka Valda Auziņa.

Likteņdārzs ir vieta, kur satiekas pagātne, tagadne un nākotne, – tas ir dabā veidots simbols tautas nemitīgai izaugsmei. Likteņdārza idejas īstenošanu kopš 2005. gada vada bezpeļņas organizācija "Kokneses fonds", ko dibinājuši 14 Latvijā un ārpus tās robežām dzīvojoši ievērojami cilvēki un Kokneses pašvaldība.

Foto: Kā izskatīsies Likteņdārza daudzfunkcionālā sabiedriskā ēka
Foto: "Kokneses fonds"

Jāpiebilst, ka šajā simboliskajā vietā ik gadu 18. novembrī pulksten 16.01 tiek sagaidīts saulriets amfiteātrī. Vairāk par Liekteņdārzu lasiet šeit.

Tags

Koknese Latvijas simtgade Likteņdārzs Koknese Latvija Eiropa

Comment Form