Foto: Lielvārdes senlatviešu koka pils
Foto: Nataly Hlapkovska

Lielvārdē, Parka ielā 3, meklējama Lielvārdes senlatviešu koka pils jeb Uldevena pils. Kas tajā tik īpašs?

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Lielvārdes senlatviešu koka pils ir 11.– 12. gadsimta rekonstrukcija, kurai par pamatu ņemti arheoloģisko izrakumu materiāli no dažādām Latvijas vietām, teikts Lielvārdes novada mājaslapā.

Konstrukcija ir dažādiem elementiem bagāta. Apmeklētāji var aplūkot dzīvojamās mājiņas, kuras apjož aizsargsiena, staļļus, interesantas darbnīcas, kā arī svētakmeni un aku. Pastaigājoties pa šo teritoriju, iespējams iepazīties ar seno laiku paražām un dzīvesveidu. Tomēr ekskursijas laikā jāliek aiz auss – senie iedzīvotāji bija krietni īsāki, tāpēc, dodoties šīs vietas izpētē, jābūt uzmanīgam un jāpieliec galva, jo būve garākajiem apmeklētājiem var šķist gana maza.

Vislabāk šo vietu iepazīt gida pavadībā, kurš dalīsies vēsturiskos stāstos, kā arī pastāstīs par tās izveidi.

Ko vēl apskatīt Lielvārdē, meklē te, bet turpinājumā aplūkojama fotoekskursija pa koka pils teritoriju.


Ņemot vērā Covid-19 izplatību, "Tūrisma Gids" aicina rūpīgi izvērtēt nepieciešamību apmeklēt publiskas vietas, kā arī, dodoties dabā, izmeklēt atbilstošāko pastaigu maršrutu, šajā laikā saudzējot gan sevi, gan citus.

Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form