Foto: Sācies vides objektu festivāls 'Ziemassvētku egļu ceļš'
Foto: LETA

Vides objektu festivāls "Ziemassvētku egļu ceļš", kas norisinās no 6. decembra līdz 12. janvārim, šogad atzīmē savu 10 gadu jubileju un joprojām ir vienīgais Ziemassvētku tematikai veltītais urbānās mākslas un vides dizaina festivāls Eiropā. Ko tas piedāvā šogad?

Kopš festivāla sākuma kopumā radīti vairāk nekā 200 oriģināli mākslas un vides dizaina darbi. Vairāki festivāla objekti ir eksponēti Latvijas kaimiņvalstu galvaspilsētās − Tallinā un Viļņā. Tas ir pamanīts un novērtēts arī Vācijas, Itālijas, Japānas, Krievijas un citu valstu medijos, atzīstot to par vienu no savdabīgākajiem, apskates vērtiem pasākumiem Eiropā. Festivāls ir atspoguļots retrospektīvās fotogrāfiju izstādēs "Rīgas egles stāsts", kas bijušas apskatāmas Briselē (Beļģija) un Pori (Somija).

Festivāla jubilejas gadā lielākoties vides objekti būs apskatāmi Kronvalda parkā. Ikviens interesents no līdz 12. janvārim tiek aicināts sekot festivāla ceļvedim un doties pastaigās, īpaši vakara stundās, kad ieslēdzas pilsētas apgaismojums. Ziemassvētku egļu ceļu izstaigāt un piedāvātos objektus iepazīt laikā, kad ielās iedegas spuldzes, palīdzēs īpaši sagatavota karte, kas būs pieejama gan šeit, gan tūrisma informācijas centros.

Bet ko tad interesantu piedāvā šis gads? Iespējams apskatīt gan vides objektu "Viešņa no ābeles planētas", gan objektu ar nosaukumu "Starp haosu un kārtību", kā arī "Mezglīte", "Sapnis" un daudzus citus.

Lūk, neliels ieskats šī gada piedāvājumā!

Tags

Ziemassvētki Rīga

Comment Form