Foto: Ziemas pasaka Skaņākalna dabas takā
Foto: Gints Mucenieks

Īstenu ziemas pasaku līdz ar pirmo sniegu šajās dienās iespējams savām acīm apskatīt Skaņākalna dabas takā, kas ietērpusies baltā sniega kažociņā un priecē apmeklētājus.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Pati taka ir nepilnus trīs kilometrus gara, kā arī ir viegli izstaigājama un pieejama. Taka ved pa Salacas senleju, precīzāk tās krāšņāko posmu – Skaņākalna parku Salacas labajā krastā lejpus Mazsalacai.

Skaņākalna dabas takā iespējams lūkot daudz un dažādus smilšakmens atsegumus. Upes krastā skaisti iekārtojusies Eņģeļu ala, varenais Salacas krastu smilšakmens atsegums, proti, Neļķu klintis, kā arī, protams, iespaidīgais Skaņaiskalns ar savdabīgu atbalss efektu. Atliek vien labi skaļi izsaukties: "Ādam, kā sauc tavu sievu!", un atbildes skanēs visai skaidri. Teritorijā atrodami arī citi klinšaini veidojumi, kas katrs pārsteidz ar savu unikalitāti un dabas skaistumu.

Foto: Ziemas pasaka Skaņākalna dabas takā
Foto: Gints Mucenieks

Nevar neizcelt arī Vilkaču priedi, kas savu veidolu ieguvusi, pakāpeniski nobrūkot smilšu slānim un atsedzot žuburainās saknes.

Foto: Ziemas pasaka Skaņākalna dabas takā
Foto: Gints Mucenieks


Neraugoties uz jau iespaidīgo piedāvājumu un daudzajām ievērības cienīgajām vietām, gar taku ir izveidotas īpašas skulptūras un interaktīvi koka objekti, kas interesanti būs kā maziem, tā arī lieliem.

Foto: Ziemas pasaka Skaņākalna dabas takā
Foto: Gints Mucenieks


Ar saviem skaistajiem foto, kur Skaņākalna taka ietērpta ziemas rotā, ar "Tūrisma Gids" lasītājiem padalījās fotogrāfs Gints Mucenieks. Lūk, ieskats!

Tags

Aktīvā atpūta Dabas taka Pārgājieni Latvija Mazsalaca
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form