Ienākt citādi un iepazīt – 190 dievnami piektdien ver durvis Baznīcu naktij
Foto: Liepājas TIC

Jau otro gadu, šoreiz – 10. jūnijā, tiek rīkota Baznīcu nakts, ļaujot atklāt baznīcas no jauna katrā novadā, visā Latvijā. Šogad pasākumā iesaistījušās 190 baznīcas, kur no pulksten 18 līdz 24 notikuma viesiem būs iespēja piedalīties gan ekskursijās, gan dažādās aktivitātēs, gan baudīt apcerīgus kultūras notikumus.

"Šis ir laiks, kad baznīcā ienākt citādi un iepazīt kultūras un garīgās vērtības. Pasākuma dienā baznīcas ir atvērtas līdz pusnaktij un pat ilgāk. Nāc un esi viesis – izbaudi mūziku, mākslu, arhitektūru, sarunas, dziesmas, klusumu un lūgšanu," aicina Baznīcu nakts rīkotāji.

Visvairāk dievnamu šogad durvis vērs Kurzemē – 57 baznīcas un Vidzemē – 45, bet Zemgalē – 22, Sēlijā – 14, Latgalē – 14. Rīgā, Piņķos un Katlakalnā atvērtas būs 40 baznīcas. Baznīcu nakts rīkotāji aicina izvēlēties interesējošās programmas mājaslapas sadaļā "Programma" www.baznicunakts.lv .

Baznīcu nakts kultūras un mākslas norises bagātinās ne tikai Latvijā iemīļoti mākslinieki un mūziķi – solisti, kori, ansambļi, vokālās grupas un ērģelnieki, bet arī daudzviet baznīcās uzstāsies vietējo mūzikas skolu audzēkņi, kā Cēsīs, Balvos, Kārsavā, Varakļānos, Kolkā, Rojā, Saldū, Ventspilī, Bauskā, Lestenē, Burtniekos, Ogrē, Krimuldā un citviet. Radošas darbnīcas bērniem būs sagatavojušas draudžu svētdienas skolas.

Atklāšana

Ienākt citādi un iepazīt – 190 dievnami piektdien ver durvis Baznīcu naktij
Foto: F64

Pasākuma oficiālā atklāšana notiks Rīgas Vecās Sv. Ģertrūdes baznīcā Rīgā 10. jūnijā pulksten 18. Muzicēs Jāzepa Mediņa Rīgas mūzikas skolas meiteņu koris "Vivace" un piedalīsies dažādu konfesiju mācītāji.

Baznīcu nakts programmā šogad ekumeniski vienojoša iniciatīva būs kopīga Tēvreizes lūgšana pulksten 21 visās baznīcās. Gaidot ekumeniskās Tezē (Taize) kopienas Eiropas mēroga tikšanos Rīgā 2016. gada decembrī, daudzās baznīcās šogad notiks Tezē lūgšanas ar viegli uztveramajām, bet garīgi dziļajām Tezē kopienas dziesmām. Gatavojoties Latvijas simtgades svinību laikam, draudzes aicinātas savos dievnamos izkārt Latvijas karogus un noturēt aizlūgumus par Latvijas tautu un valsti. Baznīcu nakti atklās jau tradicionālās baznīcu zvanu skaņas īsi pirms 18, bet, tuvojoties noslēgumam daudzās baznīcās iemirdzēsies sveču gaisma, aicinot uz klusu lūgšanu un apceri.

Baznīcu nakts rīkotāji nodibinājuma "Baznīcu nakts fonds" komanda jau šobrīd izsaka vislielāko pateicību katram labas gribas cilvēkam, kurš ir palīdzējis sagatavot notikumu un velta tam savu atbalstu un brīvprātīgo darbu.

Lūk, dažas idejas, ko apskatīt un iepazīt ārpus Rīgas:

Tags

Baznīcu nakts Ekskursija Jelgava Latvijas simtgade Meditācija Programma

Comment Form