Akmeņupīte, Ērgļi
Foto: Ilze Daugiallo

Ērgļu novadā sajūtama gan dažādu muzeju, gan amatniecības centru, gan dabas objektu bagātīga tūrisma buķete. Atliek vien doties un izzināt! Ar ko sākt? Latvijas apceļotājiem, kā arī tiem, kas nolēmuši piedalīties 12. septembrī gaidāmajā taku skrējienā "Stirnu Buks", esam izveidojuši skaistu maršrutu.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Apskates objekti Ērgļos


Uzsākot ekskursiju pa Ērgļiem, jādodas aplūkot Ogres upes senleju – tā priecē ar strūklaku, skaisto skatu pār dambi, kā arī blakus esošo un teiksmām apvīto Skanstes pilskalnu.

Ērgļu strūklaka
Foto: Ilze Daugiallo

Ja vēlies apskatīt Livonijas laika liecinieku, jādodas uz Ērgļu viduslaiku pilsdrupu parku. Vecais pilskalns rakstos minēts jau 1341. gadā, bet pils celtniecību uzsāka bruņinieki Tīzenhauzeni, pili pabeidzot 1397. gadā. Vēstures notikumu līkločos no varenās pils gan palikušas vairs tikai drupas, bet parka teritoriju var izstaigāt pa lielākām un mazākām taciņām, baudot dižo koku burvību, kā arī priecājoties par ainavām, kas paveras no pilskalna. Ērgļu pilskalnā uzstādīta arī lapene, kuras griesti apgleznoti ar vēsturiskām ainām, bet jumta kori rotā vēja rādītājs ērgļa veidolā. Turpat pilskalnā uzstādītas skulptūras "Ērgļu sargsuņi", kas ir kādreizējo pils saimnieku Tīzenhauzenu dzimtas dārgumu sargātāji. Leģenda vēsta, ka dārgumi joprojām atrodas pils pazemē, kur tos sargā divi dzelzīs kalti suņi.

Iepazīstam Ērgļu novadu: ko tur apskatīt un izbaudīt
Foto: Ilze Daugiallo

Vērts paviesoties podnieku nama darbnīcā "Ķenguru" mājās. Tur mālu meistars ikvienu iepazīstinās ar virpošanu uz podnieka virpas. Iespējama trauku apgleznošana, rotu darināšana, gleznošana dabā, dūcekļu un bungu būvēšana, kā arī dažādu mūzikas instrumentu spēlēšana pie ugunskura. Iepriekšēja pieteikšanās, zvanot pa tālruni +371 29188891.

Iepazīstam Ērgļu novadu: ko tur apskatīt un izbaudīt
Foto: Ilze Daugiallo

Vēl viena interesanta vieta Ērgļos – aušanas darbnīca SIA "Mailīšu Fabrika". Darbnīcas vienojošā ideja ir "Saaudums" (stelles-audums-tautas dziesma). Šeit apskatāmas un izmēģināmas visu tipu ar rokām darbināmas stelles, ar kādām Latvijas teritorijā austs no 10.– 21. gadsimta, sākot no vertikālajiem aužamajiem stāviem līdz programmējamajām stellēm, ieskaitot, trizuļu, sviru, velkamo ierīci, dažādas jostu un uz galda liekamās stelles, kā arī Latvijā izgudrotās un patentētās divu veidu Viļumsona stelles. Apmeklējot darbnīcu, ikviens aicināts iepazīties ar audumu ražošanu un dažādo tehnoloģiju. Iepriekšēja pieteikšanās, zvanot pa tālruni +371 28622820.

Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form