Īpaši atzīmēs pārgājienu ceļotājiem draudzīgus uzņēmumus visā Baltijā
Foto: Shutterstock

Pārgājienu ceļotāji atrodas ciešā saskarē ar apvidu, pa kuru ceļo, tādēļ viņiem ir īpaši svarīga sajūta "es šeit esmu gaidīts, mani šeit sapratīs". Daudzviet pasaulē, kur pārgājieni ir populāri, tiek izmantotas uzlīmes vai zīmes "Gājējam draudzīgs/Hiker-friendly". Turpmāk šāda zīme būs arī visā Baltijā – Latvijā, Lietuvā un Igaunijā, pastāstīja "Lauku Ceļotājs" pārstāvji.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Ko tas nozīmē ceļotājiem un tūrisma pakalpojumu sniedzējiem

Pēc "Gājējam draudzīgs" zīmes ceļotāji var atpazīt tūrisma pakalpojumu sniedzējus Baltijas valstīs, kuri saprot un respektē kājāmgājēju vajadzības, kā arī piedāvā kājāmgājējiem būtiskus un nepieciešamus pakalpojumus, piemēram: informāciju par maršrutu, dzeramo ūdeni, pirmās palīdzības aptieciņu, elektroierīču uzlādi, iespēju izžāvēt slapjās un izmazgāt netīrās drēbes, zābakus un citu personīgu ekipējumu.

Lai palīdzētu uzņēmējiem izveidot pārgājienu ceļotājiem draudzīgus pakalpojumus, ir izstrādāti zīmes kritēriji tūrisma uzņēmējiem Baltijas valstīs. Šo zīmi var saņemt jebkurš pakalpojumu sniedzējs visās Baltijas valstīs, kas vēlas piedāvāt pārgājienu ceļotājiem nepieciešamos pakalpojumus – ne tikai naktsmītnes, bet arī, piemēram, kafejnīcas, krodziņi un restorāni, tūrisma informācijas centri, degvielas uzpildes stacijas, veikali utt. Kritēriju veidošanā tika iesaistītas organizācijas ar vērā ņemamu pieredzi aktīvās atpūtas un pārgājienu rīkošanā. Zīme nav piesaistīta kādai konkrētai takai vai maršrutam.

Pārgājienu ceļotāji un uzņēmēji ar "Gājējiem draudzīgs" zīmi un kritērijiem var iepazīties šeit.

Kā uzņēmēji var iegūt zīmi šo zīmi

Latvijā zīmi piešķir komisija, kurā ir 13 dalībnieki – gan valsts iestādes, gan organizācijas, kuras atbalsta kājāmiešanu, aktīvo atpūtu un dabas tūrismu: Latvijas Lauku tūrisma asociācija "Lauku ceļotājs", Latvijas Kempingu asociācija, Latvijas Dabas tūrisma asociācija, "Hiking in Latvia", "Movement Spontaneous", Aktīvā tūrisma centrs "Eži", "Uzzini – Iepazīsti", "Purvu bridēji", Rīgas plānošanas reģions, Vidzemes plānošanas reģions, Kurzemes plānošanas reģions, Zemgales plānošanas reģions, Latgales reģiona tūrisma asociācija "Ezerzeme".

Lēmumi par katru konkrēto tūrisma pakalpojumu sniedzēju tiek pieņemti diskusiju rezultātā, balstoties uz kandidāta sniegto informāciju par tā atbilstību "Gājējam draudzīgs" kritērijiem. Lēmumi par zīmes piešķiršanu tiks pieņemti vismaz vienu līdz divas reizes gadā vai pēc nepieciešamības.
Uz nākamo komisijas sēdi, kas tiek plānota 2021. gada februārī, zīmes saņemšanai varēs pieteikties pakalpojumu sniedzēji visā Latvijā neatkarīgi no tā, kāds pārgājienu maršruts vai taka atrodas viņu tuvumā (interesenti var pieteikties, rakstot uz lauku@celotajs.lv).

Pirmie "Gājējam draudzīgs" tūrisma pakalpojumu sniedzēji Latvijā

Šī gada 22. oktobrī notika pirmā komisijas sēde Latvijā, kura tika organizēta projekta "Garās distances pārrobežu pārgājienu maršruts "Mežtaka"" laikā. Tika pieņemts lēmums zīmi piešķirt 17 uzņēmumiem, kuri atbilda kritērijiem. Tie ir:

1. Kempings "Apaļkalns"
2. Viesnīca "Zeit"
3. Viesnīca un restorāns "Kārļamuiža"
4. Slēpošanas un atpūtas parks "Ozolkalns"
5. Naktsmītne "Caunītes" un atpūtas bāze "Baiļi"
6. Brenguļu alus sēta
7. Viesu nams "Bergervilla"
8. Brīvdienu māja "Jaunvosi"
9. Brīvdienu māja "Ezerlīči"
10. Viesu nams "Aivari"
11. Viesnīca "Baltvilla"
12. Peintbola parks un kempings "Bušas"
13. Etnogrāfiskais viesu nams "Gungas"
14. Alus un vīna degustāciju darbnīca "Turkalnes muiža", atpūtas komplekss "Turbas"
15. "Ziedlejas"
16. Viesu nams "Zvīguļi"
17. Kempings, viesu nams un atpūtas komplekss "Leiputrija"

Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form