Īsas, bet fantastiskas dabas takas Latvijā
Foto: Aivis Saulītis

Ja iepriekš "Tūrisma Gids" piedāvāja ceļvedi, apkopojot dabas takas, kas sniedzas vismaz trīs kilometru garumā, tad tagad esam izveidojuši pastaigu izlasi tiem, kas nav gatavi doties tik brangos pārgājienos. Īsie maršruti noderēs steidzīgajiem un tiem, kas labprāt izvēlas pasaudzēt kājas no garākām kilometrāžām.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Vilinošā Andrupenes purva taka


Dagdas novadā netrūkst interesantu apskates objektu. Viens no tiem nešaubīgi ir arī Andrupenes purva taka.

Aiz muzeja "Andrupenes lauku sēta" vārtiem dabas draugus gaida Andrupenes purva taka, kas piedāvā nelielu pastaigu svaigā gaisā un apkārtnes iepazīšanu. Pati taka nav sevišķi gara – tās kopējais garums ir apmēram 750 metru, tomēr pavisam noteikti šī vieta ir apmeklēšanas vērta, ja pie sirds iet šāda veida izklaides.

Īsas, bet fantastiskas dabas takas Latvijā
Foto: Ilze Luīze Pauliņa


Koka kāpnītes ved no pakalna lejā, kur reljefa pazeminājumā izveidojies augstais jeb sūnu purvs. Laipas izved zemām priedītēm apaugušā purva klajumā. Ejot pa laipu, var iepazīties ar purva veģetāciju, ko pārstāv pēc minerālvielām mazprasīgi augi.

Lasīt vairāk

Ņemot vērā Covid-19 izplatību, "Tūrisma Gids" aicina rūpīgi izvērtēt nepieciešamību apmeklēt publiskas vietas, kā arī, dodoties dabā, izmeklēt atbilstošāko pastaigu maršrutu, šajā laikā saudzējot gan sevi, gan citus.

Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form