Izklaides dabā un mierpilna atpūta: idejas, kā pavadīt ziemas brīvdienas Latgalē
Foto: Publicitātes attēli

Gada nogale un tumšie mēneši, īpaši tad, kad sniegs vēl nav uzkritis, rosina daudzus uz pārdomām, apcerēm un mieru, lai ar jaunu sparu un apņemšanos sagaidītu Jauno gadu. Nedēļas nogale Latgalē sniegs pozitīvas emocijas un noteikti bagātinās tavu ziemas ceļojumu pieredzi. Ko tad šajā pusē apskatīt un ko izmēģināt? Iesaka Latgales reģiona tūrisma asociācija “Ezerzeme”.

Saģērbies silti – ejam dabā!

Kad uzsnigs sniegs, interesantu izklaižu netrūks. Vizināšanās zirga kamanās, kas agrāk bija pats par sevi saprotams pārvietošanās veids sniegiem bagātās ziemas dienās, mūsdienās ir neaizmirstams piedzīvojums gan lieliem, gan maziem. Zirga kamanās vari baudīt Latgales pakalnus un ielejas, brīnišķīgus skatus uz aizsalušiem ezeriem un sniegotiem mežiem. Ja ziemas brīvdienās esi Krāslavas pusē, iepriekš piesakoties, dodies izbaudīt zirgus sētā "Klajumi", Kaplavā. Te varēsi doties zirgu izjādē vai braucienā ar kamanām pa sniegotajiem mežiem. Pēc brauciena ir iespēja sarīkot ziemas pikniku ar ugunskuru, desiņām un siltu tēju. Iepriekš piesakies pa tel. +371 29472638. Savukārt, Ziemeļlatgales apceļotājus zirgu kamanās izvizinās zirgu sētā "Kapulejas" Tilžā, Balvu novadā. Iepriekš jāpiesakās pa tel. +371 28738007.

Dodies slēpot kādā no ierīkotajām slēpošanas trasēm. Dabas parkā "Balkānu kalni" Viļakas novadā darbojas distanču slēpošanas trase – viens aplis sniedzas piecu kilometru garumā pa pauguriem un līdzenumiem. Diennakts tumšajā laikā pieejama 1,5 kilometrus gara, apgaismota trases daļa. Darbojas arī slēpošanas inventāra noma. Ja nevēlies slēpot, noteikti iepriecinās ragaviņu kalniņš, kur pieejama ugunskura vieta ar soliņiem un galdiem, kā arī pirts līdz 20 cilvēkiem, iepriekš rezervējot pa tel. +371 29132664.

Izklaides dabā un mierpilna atpūta: idejas, kā pavadīt ziemas brīvdienas Latgalē
Foto: Andris Zelcs

Ūdens tūrisma centrs "Bāka" Rēzeknes novadā ir izveidots dabas lieguma "Lubāna mitrājs" teritorijā, blakus Latvijas lielākajam ezeram – Lubāna ezeram. Ziemas periodā te var gan slēpot, gan slidot, pieejams arī inventārs. Netālu esošais viesu nams "Stikāni" un putnu vērošanas informācijas centrs piedāvā putnu vērošanas tūres Lubāna ezera apkaimē zinoša gida pavadībā. Pieteikšanās putnu vērošanai un naktsmītnes rezervācija pa tel. +371 28671971.

Sarkaņkalns atrodas tikai nepilnus 10 kilometrus no Rēzeknes un ir augstākais paugurs dabas parka "Adamovas ezers" teritorijā. Ziemas sezonā kalnā darbojas divi pacēlāji un pieejamas vairākas trases lēzenajā un stāvajā nogāzē, tostarp arī "ragaviņu nogāze". Tā ir īstā dažāda vecuma un prasmju līmeņa slēpotājiem, snovotājiem un citu ziemas aktivitāšu mīļotājiem. Pieejami arī snovborda un slēpošanas instruktori, kā arī slēpju noma. Tālrunis papildus informācijai: +371 29389717, slēpju nomas rezervācija: +371 27720807.

Izklaides dabā un mierpilna atpūta: idejas, kā pavadīt ziemas brīvdienas Latgalē
Foto: Publicitātes attēli

Slēpošanas bāzē "Egļukalns" Daugavpils novadā, netālu no Lietuvas robežas, ir pieejamas vairākas slēpošanas trases. Ģimenes trase ir īsta paradīze iesācējiem un ģimenes atpūtai. Pieredzējušu un laipnu instruktoru pavadībā iemaņas apgūsiet ātri un droši. Trasei ir mērena augstumu starpība – 15 metri, garums gar pacēlāju ir 110 metri. Finiša līnija ir 70 metrus gara – tas ļauj nebremzējot braukt līdz drošam pilnīgās apstāšanās punktam. Trases reljefs ir bez kritumiem. Pieredzējušus slēpotājus un snovbordistus iepriecinās slaloma trase, kas sastāv no diviem 250 metrus gariem nobraucieniem. Viens nobrauciens ar ideāli līdzenu virsmu komfortablai un mierīgai slēpošanai – trases augstuma starpība ir 40 metri un tas ļauj nobrauciena beigās attīstīt ātrumu 60 kilometri stundā. Otro nobraucienu veido vairāki tramplīni, kas mijās ar slaidiem un rampām. Šajā trasē jāpārvar pat trīs metrus augsts tramplīns.

Slidošanas priekus vari izbaudīt vairāku pilsētu slidotavās, piemēram, Balvos, Preiļos, tikai jāsagaida attiecīgi laikapstākļi. Daugavpilī Vienības laukumā darbosies bezmaksas slidotava, kas būs pieejama katru dienu. Slidotava un slidu noma būs par brīvu visiem slidot gribētājiem.

Zemledus makšķerēšana ir ļoti populāra Latgales reģionā, taču, ja vēlies izbaudīt ko savādāku, noīrē mājiņu zemledus makšķerēšanai komfortā. Tajā ir iebūvēta krāsns ar malkas apkuri. Uz jumta ir saules baterijas, kas dod iespēju makšķerēt naktī, tieši tad, kad aktīvi ķeras brekši. Šī mājiņa būs pieejama makšķerēšanai Ludzas Lielajā ezerā, iepriekš rezervējot pa tel. +371 26107725.

Tags

Aktīvā atpūta Latgale

Comment Form