Izveidots skaists video, atklājot Mežtakas burvību
Foto: Kadrs no video

Lai aicinātu rudenī doties dabā, iepazīt jaunus galamērķus un aktīvi pavadīt laiku, Dabas aizsardzības pārvalde (DAP) sadarbībā ar studiju "Eaglewood Pictures" radījusi iedvesmojošu video par garās distances pārgājienu maršrutu "Mežtaka".

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Garo distanču pārgājieni pasaulē kļūst arvien populārāki, īpaši šobrīd, kad dažādu ierobežojumu dēļ daudzi izvēlas savu brīvo laiku pavadīt dabā. Arī tendences Latvijā norāda, ka dabas klātbūtni kā iedvesmu veselības uzlabošanai un moža gara saglabāšanai izvēlas arvien lielāks skaits iedzīvotāju, pastāstīja DAP sabiedrisko attiecību speciāliste Maija Rēna.

Jaunais video, ko DAP uzdevumā veidojis video mākslinieks Arvīds Baranovs no "Eaglewood Pictures", dod ieskatu Mežtakas maršrutā, kas vijas pa ainaviskām taciņām un ceļiem, atklājot elpu aizraujošas skatus, iepazīstinot ar iespaidīgām smilšakmens klintīm un noslēpumainiem mežu biezokņiem. Video skatāmas Velnalas klintis Siguldā, Zvārtes iezis, Mežtakas posmi Gaujas nacionālajā parkā, Cēsu apkaimes ainavas, Sietiņiezis un visbeidzot ne ar ko nesajaucamās mežainās Cirgaļu kāpas aizsargājamo ainavu apvidū "Ziemeļgauja".

Mežtaka ir pilnībā marķēta posmā Rīga-Latvijas/Igaunijas robeža pie Apes un Kornetiem. Ir pabeigta arī maršruta mājaslapa – visa gājējiem nepieciešamā informācija ir atrodama ne tikai mobilajā lietotnē "Dabas tūrisms", bet arī tīmekļa vietnē.

Mežtaka ir Eiropas garās distances pārgājienu maršruta E11 daļa Baltijas valstīs, kas ved cauri Latvijas, Lietuvas un Igaunijas skaistākajiem mežiem un nacionālajiem parkiem. Tā sākas no Polijas/Lietuvas robežas pie Lazdiju pilsētas, ved cauri Latvijai, iegriežoties Rīgā, un nonāk Tallinā, Igaunijā. Kopējais Mežtakas "Ziemeļu daļas" garums ir apmēram 1060 kilometri 50 posmos, katrs posms veicams vienā vai divās dienās.

Maršruta Ziemeļu daļu veido 10 partneri – DAP, A/S "Latvijas valsts meži", Vidzemes plānošanas reģions, Rīgas plānošanas reģions, Igaunijas Lauku tūrisma organizācija ("MTÜ Eesti Maaturism"), nevalstiskā organizācija "Peipsimaa Turism", "Setomaa Turism", "MTU Okokuller" – Lahemā nacionālajā parkā, "Pohja- Eesti Turism" un Lauku tūrisma asociācija "Lauku Ceļotājs" kā vadošais projekta partneris.

Ņemot vērā Covid-19 izplatību, "Tūrisma Gids" aicina rūpīgi izvērtēt nepieciešamību apmeklēt publiskas vietas, kā arī, dodoties dabā, izmeklēt atbilstošāko pastaigu maršrutu, šajā laikā saudzējot gan sevi, gan citus.

Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form