Jauni tūrisma objekti Latvijā, kas šogad jāapmeklē
Foto: Delfi kolāža

Līdz ar pavasari, pilnā sparā sāksies arī jaunā tūrisma sezona. Kas no tās sagaidāms? "Tūrisma Gids" piedāvā dažādus tūrisma jaunumus, ko vērts apskatīt ikvienam!

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Ogres novads

Jauni tūrisma objekti Latvijā, kas šogad jāapmeklē
Foto: Ogres TIC arhīvs

Ogres novads pēdējos gados un arī šajā gadā var lepoties ar daudziem jauniem objektiem un tūrisma infrastruktūras uzlabojumiem. Ar tiem "Tūrisma Gidu" iepazīstināja Ogres novada tūrisma informācijas centra vadītāja Elīna Baltiņa.

Šajā gadā paredzēti vairāki jaunumi tūrisma sfērā. 22. februārī tika atklāta jaunā Ogres Vēstures un mākslas ekspozīcija "Pietura Ogre", kas ogrēniešiem un pilsētas viesiem piedāvā saistošu un saturiski bagātu vēstījumu par pilsētas kultūrvēsturisko attīstību. Jaunā ekspozīcija veidota tā, lai mudinātu apmeklētājus iesaistīties vēstures izzināšanas procesā, piedāvājot pašiem iesaistīties dažādās aktivitātes, kā arī aplūkot interesantus interaktīvos objektus.

Vairāki jaunumi paredzēti Ogres novada teritorijā. Pašlaik aktīvi tiek strādāts pie dabas parka "Ogres ieleja" attīstības un piemērošanas tūristu vajadzībām. Šogad tiks izbūvēts trošu tilts, kas vēsturiski atradies Ogres ielejā starp Mazozolu un Meņģeles pagastu. Tiks izbūvēta arī skatu platforma, paverot skatus uz Ogres upi un tās ieleju. Tūrisma informācijas centrs sadarbībā ar Vidzemes augstskolas studentiem šajā teritorijā sagatavos pastaigu ceļus un velomaršrutus, kuros tiks iekļauti jau esošie tūrisma objekti (piemēram, 2017. gadā atklātais Meņģeles skatu tornis un Dullā Daukas birzs), šādā veidā radot jaunu galamērķi dabas mīļotājiem, kuriem patīk aktīvā atpūta un laukiem raksturīgo ainavu baudīšana.

Jauni tūrisma objekti Latvijā, kas šogad jāapmeklē
Foto: Ogres TIC arhīvs

Projekta "Greenways" ietvaros šajā gadā tiek turpināts iesāktais darbs pie velotūrisma attīstības uz bijušās dzelzceļa līnijas Rīga – Ērgļi. Rezultātā tiks sagatavots jauns maršruts velobraucējiem Ogre – Ērgļi. Ķeipenē maršrutu papildinās jau esošais objekts – Ķeipenes kinostacija, kas izveidota Ķeipenes kādreizējās dzelzceļa stacijas telpās. Pašlaik stacijas ēkā norisinās renovācijas darbi, tās atvēršana apmeklētājiem paredzēta maija sākumā. Objekti, kas atrodas ārā, interesentiem ir pieejami arī pašlaik. Ķeipenes stacija ir unikāla ar to, ka pie tās vēl joprojām atrodas sliežu ceļš, līdz ar to tuvākajā laikā Ķeipenes kinostacijas objektus papildinās jauna atrakcija – izbraucieni ar sliežu velosipēdiem ("railbike").

Jauni tūrisma objekti Latvijā, kas šogad jāapmeklē
Foto: Ogres TIC arhīvs

Meņģeles pagasta Meņģelē tiks pārbūvēta vēsturiskā ēka "Krievskola". Ēka uzcelta 1840. gadā. Tajā savulaik mācījies rakstnieks Sudraba Edžus, savukārt viņa tēvs tur strādājis par skolotāju. Pārbūvējot ēku, tā kļūs par kultūras dzīves un tūrisma centru Ogres novada lauku teritorijā. Ēkā paredzēts izvietot tūrisma informācijas centru, kura telpās būs iespējams iegādāties vietējo mājražotāju, amatnieku un zemnieku produkciju, kā arī tiks izvietotas divas amatniecības darbnīcas, kurās vietējie amatnieki interesentiem sniegs iespēju apgūt amatniecības prasmes, iepazīties ar ražošanas procesu. Darbus paredzēts pabeigt līdz šī gada beigām.

Jāpiebilst, ka gada beigās tika atvērtas divas pastaigām un sportam piemērotas vietas – promenāde gar Daugavas krastu, kā arī Ogres upes vecais dambis no Brīvības ielas 60 līdz Brīvības ielai 80, kuru izbūvējot ne tikai tika novērsti plūdu draudi apkārt esošajās teritorijās, bet arī tika pagarināta esošās Krasta promenādes pastaigu takas garums. Rezultātā pilsētas viesi un iedzīvotāji ir ieguvuši skaistu, drošu un sakoptu vietu, kur atpūsties, nodarboties ar sportu, velobraukšanu vai citām nodarbēm, turklāt tiek veicināta agrākā kūrortpilsētas noskaņa.

Jauni tūrisma objekti Latvijā, kas šogad jāapmeklē
Foto: Ogres TIC arhīvs

Tāpat Ogres pilsētā un novadā parādās arvien vairāk tūrisma uzņēmumu. Neilgi pirms jaunā gada sākuma tika atvērtas divas jaunas radošās darbnīcas – "Pie Mimi", kurā iespējams nodoties kulinārijas priekam, gatavojot dažādus gardumus, un "Dzīvais māls", kurā var apgleznot un veidot māla traukus. Abas darbnīcas atrodas pie Ogres Zilajiem kalniem (Zilo kalnu prospektā 2b), netālu no Jaunogres stacijas, tāpēc šo piedāvājumu ērti izmantot arī ceļotājiem, kas līdz pilsētai nokļūst, izmantojot sabiedrisko transportu.

Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form