Jūrkalnē veidos Vētru muzeju ar nogrimušu burinieku
Foto: AFP/Scanpix

Jūrkalnes pagasta tautas nama otrajā stāvā tikšot izveidots muzejs par Baltijas jūras stihiju upuriem, papildinot to ar pludmalē atrastajām un no dzelmes izceltajām senlietām. Ēkas otrais stāvs tikšot veidots kā improvizēts, nogrimis burinieks, kur apmeklētāji varēšot apskatīt un izjust zemūdens kultūrvēsturisko mantojumu, akcentējot Jūrkalnes teiku un kuģu vrakus, kas atrodas Jūrkalnes krastos.

Lauku atbalsta dienests apstiprinājis Ventspils novada pašvaldības iesniegto projektu "Latvijas zemūdens kultūrvēsturiskā mantojuma ekspozīcijas "Vētru muzejs" ierīkošana un apkārtnes labiekārtošana" Jūrkalnes pagastā. Līdzekļus projekta realizēšanai piešķirs Eiropas Jūrlietu un zivsaimniecības fonds. Projekta budžets ir 41 018,94 eiro. Pašvaldība finansē 10 procentus no kopējām izmaksām jeb 4101,90 eiro.

Par Latvijas zemūdens kultūrvēsturiskā mantojuma ekspozīcijas paraugu tikšot izmantoti izstādes "Kuģi dzelmē" materiāli, kas līdz 2012. gadam bija aplūkojami Jūrmalas pilsētas muzejā un guva plašu apmeklētāju atsaucību, saņemot arī Jūrmalas pilsētas domes "Gada balvu kultūrā 2006" par izcila kultūras projekta realizēšanu. Kopš izstādes slēgšanas pirms četriem gadiem līdzīgu projektu un apskates objektu Latvijā nav bijis, tādēļ Jūrkalnes Vētru muzejs būšot valsts mēroga inovācija, pārliecināta Zvaigzne.

Projektu īstenos ciešā konsultatīvā sadarbībā ar biedrību "Zemūdens kultūrvēsturiskā mantojuma asociācija" un kuratori Inesi Helvigu, veicinot arī mākslas vērtību saglabāšanu un to efektīvu izmantošanu, jūras dzīļu vizuālā efekta panākšanai, lietojot profesionāla mākslinieka Vitālija Jermolajeva gleznas un lielformāta dekorācijas.

Ekspozīciju veidos no privātkolekcijām, ko piedāvās Zemūdens arheoloģijas centra vadītājs Voldemārs Rains un viņa biedri, Latvijas Nirēju kluba pārstāvji, akvalangisti, piekrastes zvejnieki un vēstures pētnieki. Ekspozīcijā ietilps nirēju ekipējums un atribūtika, foto un video materiāli no jūras dzelmes, zemūdens atradumi. Skaņas un apgaismojums noārdīs tiltu starp vēsturi un mākslu. Izstādes telpā tiks radīta vide kā jūras dzelmē, ļaujot "ienirt" un ielūkoties "nogrimuša vraka" tilpnē.

Lai ieceri īstenotu, jāveic Jūrkalnes tautas nama otrā stāva pārbūve un teritorijas labiekārtošana, laukumā pie kultūras iestādes ieklājot betona bruģakmens segumu.

Source

Tūrismagids

Tags

Baltija Izstādes Jūrkalne Kurzeme Latvija Eiropa
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Comment Form