Krāšņi foto: Rīgas izgaismotās pastaigu vietas un parki
Foto: F64

Šogad Rīgā padomāts par skaistu Ziemassvētku rotu – izgaismojušās ne tikai lielākās ielas un laukumi, bet izgreznoti arī parki un pastaigu vietas pilsētas apkaimēs.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Svētku rotā iemirdzējušies seši Rīgas parki un iecienītas pastaigu vietas, tādējādi papildinot pilsētvides noformējumu ne tikai galvaspilsētas centrā, bet arī apkaimēs – Anniņmuižas parkā, Dzegužkalnā, Ēbelmuižas parkā, Sarkandaugavas kalna parkā, alejā Biķernieku mežā un Pļavnieku Bērzu birzī.

Lai dažādotu un bagātinātu ikgadējo svētku pilsētvides noformējumu un vienlaicīgi atbalstītu radošo industriju uzņēmējus, Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments (RD IKSD) izsludināja līdz šim nebijušu Ziemassvētku un Jaungada pilsētvides noformējuma projektu līdzfinansēšanas konkursu, kura rezultātā atbalstīti seši projekti – "Kā sniegi kalnu galotnēs", gaismas pastaigu taka "Brīnumu meklējot", vides mākslas objekts "Sals", "Planēta–Ēbeļmuižas parks", "Zvaigžņu dārzā", "Atspoguļdārzs", pastāstīja RD IKSD Komunikācijas un sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Indra Vilde. Plašāk lasi te.

  • Kur meklēt izpušķotās vietas, atradīsi kartē šeit.


Tiesa, pēc aizvadītām izgaismotām brīvdienām un ievērojamas cilvēku intereses par šīm vietām, Vilde pastāstīja, ka, lai nodrošinātu valstī noteiktos ierobežojumus un novērstu cilvēku drūzmēšanās riskus, Rīgas pašvaldība pieņēmusi lēmumu uz laiku apturēt svētku noformējuma izgaismošanu Biķernieku meža alejas un Anniņmuižas parka pastaigu takās. Šobrīd projekti tiek transformēti, lai pārvietotu tehnisko risinājumu un izkliedētu izgaismojumu lielākā teritorijā. Par minēto parku izgaismojuma atsākšanu tiks informēts atsevišķi.

Svētku izgaismojums līdz 10. janvārim joprojām būs apskatāms Dzegužkalnā, Ēbelmuižas parkā, Sarkandaugavas kalna parkā un Pļavnieku Bērzu birzī.

Izgaismotie svētku parki ir apskatāmi katru dienu līdz 10. janvārim, bet projektu organizatori aicina ikvienu pastaigas baudītāju ievērot valstī noteikto divu metru distancēšanos, rekomendē lietot sejas aizsargmaskas, būt atbildīgiem pret sevi un citiem. Lielas drūzmēšanās gadījumā var nākties pārtraukt svētku apgaismojumu parkos.


Ņemot vērā Covid-19 izplatību, "Tūrisma Gids" aicina rūpīgi izvērtēt nepieciešamību apmeklēt publiskas vietas, kā arī, dodoties dabā, izmeklēt atbilstošāko pastaigu maršrutu, šajā laikā saudzējot gan sevi, gan citus.

Tags

Ziemassvētki Latvija Rīga
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form