Kur doties brīvdienās? Ko redzēt un apmeklēt Krustpils novadā
Foto: Juris Urtāns

Lai gan pavasaris un rudens parasti tiek minēti kā galvenie gadalaiki ceļošanai, silti saģērbjoties, var doties iepazīt Latvijas pilsētas itin visos gada mēnešos. Šoreiz ielūkosimies Krustpils novadā, norādot, kuras vietas ir apmeklēšanas vērtas.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Teiču purvs

Lielāko daļu Teiču dabas rezervāta jeb 69 procentu no kopējās teritorijas platības aizņem sūnu purva masīvs – tas ir viens no lielākajiem un neskartākajiem šāda veida purviem Baltijā. Nelielās platībās sastopami arī pārejas un zāļu purvi, teikts Dabas aizsardzības un pārvaldes mājaslapā.

Teiču dabas rezervāta platība ir 19779 hektāri. Šajā teritorijā nenotiek saimnieciskā darbība un apmeklējumi tiek ierobežoti, tāpēc Teiču dabas rezervāts var lepoties ar lielu reto un aizsargājamo dzīvo organismu sugu daudzveidību.

Kur doties brīvdienās? Ko redzēt un apmeklēt Krustpils novadā
Foto: Juris Urtāns

Teiču purvs ir svarīga putnu atpūtas vieta pirms sezonālajām migrācijām. Tur nereti vienkopus var skatīt pat vairākus tūkstošus dzērvju un zosu, taču to kā atbilstošu vietu riestiem atzinuši arī rubeņi, tāpēc pavasaros iespējams pat sadzirdēt izteiksmīgo rubināšanu.

Vērts gan piebilst, ka pastaigāties tur nav ļauts, kad vien ienāk prātā, taču apkārtni var novērtot no Kristagrūga skatu torņa. Vairāk par Teiču dabas rezervāta kluso šarmu lasi šeit.

Tags

Pilskalns Latvija
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form