Sākusies spiningošanas sezona! Labākie Latvijas ezeri un upes makšķerēšanai
Foto: DELFI

Lielākie makšķerēšanas entuziasti 1. maiju jau tradicionāli sagaidija laivā ezera vai upes vidū, vicinot „bada pātagu”, jo tieši Darba svētkos ik gadu tiek atklāta spiningošanas sezona, kas turpināsies līdz pat ledus uzsalšanai. Savukārt tiem, kas vēl nezina, kurp labāk doties makšķerēt šajās brīvdienās, piedāvājam dažas idejas.

Kaņiera ezers

Sākusies spiningošanas sezona! Labākie Latvijas ezeri un upes makšķerēšanai
Foto: DELFI


Pavisam netālu no Rīgas, Lapmežciema pagastā, ir gleznainais, zivīm, putniem un krāšņiem augiem bagātais Kaņieris. Tur visbiežāk makšķerētā ir līdaka, kam seko līnis, rauda, rudulis, breksis, karūsa, sudrabkarūsa un asaris. Lielākā pēdējos piecos gados noķertā līdaka svērusi 11,7 kilogramus, teikts mammadaba.lv. Kaņiera ezera laivu bāze makšķerniekiem piedāvā četrdesmit trīs laivas, ir arī auto stāvvieta un izbūvēts putnu vērošanas tornis, turpat netālu ir arī Kaņiera pilskalns un dabas taka.


Sākusies spiningošanas sezona! Labākie Latvijas ezeri un upes makšķerēšanai
Foto: DELFI


Pavasarī un vasaras sākumā Kaņierī var doties nakts ekskursijās, lai klausītos nakts laikā dziedošās putnu sugas. Tur var dzirdēt lielo dumpi, niedru un sisinātājķauķus, veiksmes gadījumā arī mazo ormanīti un dumbrcāli, šad tad – mazo dumpi. Dienas laikā ir iespējams novērot medījošu jūras ērgli.

Rāznas ezers

Sākusies spiningošanas sezona! Labākie Latvijas ezeri un upes makšķerēšanai
Foto: selenia


Otrs lielākais ezers Latvijā, saukts arī par Latgales jūru, ir Rāznas ezers. Tas ir arī viens no dziļākajiem Latvijas ezeriem ar gleznainu apkaimi. Ezers atrodas Rēzeknes rajonā, Kaunatas pagasts administratīvajā teritorijā. Vidējais dziļums ir 7,0 metri, bet maksimālais dziļums - 17,0 metri, teikts ezeri.lv. Ezeram ir arī 10 salas. 

Ezera krastos ir vairākas atpūtas bāzes un kempingi, kur iespējams iznomāt arī laivas.

Uz Rāznas ezeru var braukt pēc raudām, asariem, līdakām, vēdzelēm, sīgām, zušiem, līņiem, karpām, zandartiem, ālantiem un daudzām citām saldūdens zivīm.

Tērvetes ūdenskrātuve

Sākusies spiningošanas sezona! Labākie Latvijas ezeri un upes makšķerēšanai
Foto: DELFI


Tērvetes ūdenskrātuves ūdeņos arī mīt varenas zivis. Lai arī ūdenstilpe īpaši izceļas ar bagātīgiem lielu karpu krājumiem, te netrūkst arī brangas citu sugu zivis. Turp jādodas tiem, kas vēlas noķert arī lielās līdakas. Ūdenstilpnes krastos iekārtotas gan stāvvietas, gan peldvietas.
Makšķerniekiem tiek piedāvātas astoņas laivas, ir izbūvētas vairāk nekā divdesmit laipas, kuras ir izvietotas vienmērīgi gar vienu ūdenskrātuves krastu, kas dod iespēju šeit makšķerēt ne tikai individuāli, bet arī rīkot sacensības. 

Tie, kas priekšroku dod aktīvākiem atpūtas veidiem, šeit var iznomāt laivu vai ūdensvelosipēdu izbraukumam pa ezeru, sarīkot volejbola vai basketbola draudzības spēli, kā arī doties garākā pastaigā vai pārbraucienā ar velosipēdu pa tuvējo apkārtni. Te ir labiekārtotas piknika un naktsmītnes vietas, kā arī sakopta peldvieta. Tērvetes kempinga mājiņas var uzņemt divdesmit četrus viesus, pārējiem nakšņot gribētājiem paredzētas telšu vietas, teikts mammadaba.lv.

Lielupe

Sākusies spiningošanas sezona! Labākie Latvijas ezeri un upes makšķerēšanai
Foto: DELFI


Viena no lielākajām un skaistākajām Latvijas upēm, ko iecienījuši makšķernieki gan ar personīgajām laivām, gan no krasta, kā arī, iznomājot laivas dažādās vietās visā tās garumā no Bauskas līdz pat Jūrmalai. Laba ideja var būt braukšana ar laivu lejup pa šo upi, gan makšķerējot, gan apskatot tās kastos esošās skaistās Bauskas un Jelgavas pilis un plašas palieņu pļavas.

Lielupē mājo tādas zivis kā plauži, līdakas, raudas, asari, zandarti, līņi, salates, vimbas, zuši. 

Burtnieks

Sākusies spiningošanas sezona! Labākie Latvijas ezeri un upes makšķerēšanai
Foto: Publicitātes foto


Burtnieks ir ceturtais lielākais ezers Latvijā un viens no makšķernieku iecienītākajiem objektiem. Tas atrodas Ziemeļvidzemes zemienes Burtnieka līdzenumā. 


Ezers nav dziņš, vidējais dziļums ir 2,9 metri. Austrumu krastā tam gan ir liegums "Burtnieku ezera pļavas". 

Burtnieku apvij daudz teiku, leģendu un nostāstu un tā apkaimē ir skatāmi arī daduzi Latvijas vēsturei un inteliģencei svarīgi apskates objekti. Burtnieks ir vienīgais ezers Latvijā, kur viļņu darbības rezultātā izveidojušies klintis. Tam ir arī trīs jaukas saliņas.

Ezera krastos ir piecas makšķernieku un vairākas atpūtas bāzes. Burtnieka ezers pieder pie publiskajiem ūdeņiem, kuros zvejas tiesības pieder valstij. Makšķerēt Burtnieka ezerā var jebkurš interesents, iepriekš iegādājoties makšķerēšanas licenci. Burtniekā "jābrauc uz" līdakām, zandartiem, plaužiem un līņiem, vēdzelēm un ālantiem.

Lubāns

Sākusies spiningošanas sezona! Labākie Latvijas ezeri un upes makšķerēšanai
Foto: Selenia


Lielākais Latvijas ezers, kas atrodas Rēzeknes rajonā, Nagļu pagasts administratīvajā teritorijā. Vidējais dziļums ir 0,7 metri, bet maksimālais dziļums - 3.5 metri, teikts ezeri.lv . Lubāna krastos ir ierīkots arī Tūrisma informācijas centrs, bet, ja zivis neķeras, putnu vērošanai ir pieejami seši novērošanas torņi, kā arī interesantas purva takas.

Lubāna mitrāja Tūrisma informācijas centrā pieejami tūrisma ceļveži, teleskopi un binokļi apkārtnes putnu un ainavas vērošanai, nomai tiek piedāvātas arī piecvietīgas laivas un kanoe laivas, kā arī naktsmītne piecām personām.

Uz Lubāna ezeru var braukt pēc līdakām, asariem, raudām, plaužiem, zušiem, ālantiem, karpām, zandartiem, karūsām, sudrabkarūsām, vēdzelēm, samiem, plicīšiem, līņiem, sapaliem, ķīšiem, kā arī ruduļiem.

Atceries! Dodoties makšķerēt, pārbaudi, vai esi paņēmis līdzi personu apliecinošu dokumentu, derīgu makšķerēšanas karti (visiem, kas vecāki par 16 un jaunāki par 65 gadiem) un mērlenti, lai varētu izmērīt lomu. Vietās, kur organizēta licencētā makšķerēšana, nepieciešams iegādāties arī licenci makšķerēšanai konkrētajā ūdenstilpnē. Drīkst ņemt tikai tās līdakas, kas ir garākas par 50 centimetriem, mērot no purngala līdz astes spuras galam. Var paturēt piecas līdakas. Savukārt asarus gan var zvejot uz nebēdu, bet to kopsvars nedrīkst pārsniegt piecus kilogramus. Arī citu populārāko zivju makšķerēšanai ir savi ierobežojumi.

Tags

Lielupe Rāznas ezers Tērvete Bauska Jelgava Jūrmala Rēzekne

Comment Form