Latgalē tapuši septiņi jauni velomaršruti
Foto: F64

Laba ziņa visiem aktīvā dzīvesveida piekritējiem un atklājējiem – Latgalei raksturīgā kultūrvide tagad ir atklājama septiņos jaunos velo maršrutos, kas izvedīs velo mīļus no Ziemeļlatgales cauri Rāznas nacionālajam parkam uz pierobežu Krāslavas novadā, pastāstīja Latgales reģiona tūrisma asociācijas "Ezerzeme" pārstāvji.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Baltinavas novada velomaršruts nr. 785 "Vēstures atskaņas Grīvas mežos" slēpj sevī daudz pārsteigumu un pagātnes noslēpumu. Aktīviem dabas izzinātājiem šī būs iespēja ne tikai baudīt Latgales skaistās ainavas, bet arī iepazīt Baltinavas novada un Latvijas vēstures pieturpunktus. Maršruts ir 34 kilometrus garš un ietver sevī septiņus vēsturiskus apskates objektus, kā arī Baltinavas novada ezerus un meža bagātības.

Viļakas novada velomaršruts nr. 788 "Tepenīcas aplis" ir domāts dabas un kultūrvēstures baudītājiem un tā kopējais garums ir 30 kilometri. Tuvākajā laikā tas tiks marķēts. Tas sākas no Viļakas tūrisma informācijas centra. Tālāk tas ved pa mazāk pazīstamām Viļakas ieliņām un pa seno Marienhauzenas liepu aleju. Tāpat maršruts ved gar Viļakas ezeru uz seno Tepenīcas ciemu, pa ceļam apskatot Vēdeniešu dzirnavas drupas un seno Mītrakalnu. No Tepenīcas ciema gar Tepenīcas ezeru un vairākām saimniecībām ceļš tālāk aizved līdz kultūrvēsturiskajai lauku sētai "Vēršukalns".

Velomaršruts nr. 783 "Apkārt Latgales jūrai" izved riteņbraucējus ap Rāznas ezeru, iekļaujot tā apkārtnes interesantākos apskates objektus, kā arī ļauj vērot Latgales augstienes raksturīgo pauguraino ainavu un mainīgo Latgales jūru. Velomaršruta garums ir 50 kilometri.

Savukārt netālu esošais maršruts Lūznava-Rāznas ezers nr. 784 ar kopgarumu 30 kilometri ved pa Rāznas Nacionālā parka teritoriju uz rietumiem no Rāznas ezera un iekļauj kultūrvēsturiskus objektus. Maršruta sākums ir no Lūznavas muižas, kuru dēvē par jūgendstila pērli Latgalē. Tālāk seko Lūznavas muižas īpašnieku Kerbedzu celtais nams māksliniekiem Veczosnā un maza, skaista katoļu baznīciņa, kā arī Gaļicinu muižas ēkas Zosnā Rāznas ezera krastā. Pa ainavisku lauku ceļu gar Rāznas ezeru maršruts aizved uz Čornoju, kur labiekārtota atpūtas vieta un peldvieta.

Maršruts nr.787 "Silenes dabas parks" ir izzinošs velomaršruts, kas ietver sevī Silenes dabas parka floras, faunas, ģeoloģiskās un kultūras vērtības. Ceļš ved garām vairākām viesu mājām, viesnīcām, muižām (Ilgu un Šengeidas), zinātniskajai izpētes stacijai, vairākām privātkolekcijām, vienai no lielākajām koka baznīcām Latvijā. Kā viena no lielākajām maršruta vērtībām ir Silenes dabas parks, kas sevī ietver vairākus dabas liegumus, brīnišķīgus ezeru skatus un meža zvēru daudzveidību. Kopējais maršruta garums ir 25 kilometri.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Savukārt velomaršruts nr. 786 "Sventes ezera loks" ved gar Sventes ezeru. Šajā maršrutā iespējams izbaudīt gleznaino ainavu un apskatīt renovēto Sventes muižu, kurā šobrīd darbojas viesnīca un restorāns, Kara tehnikas kolekciju, labiekārtoto Jaunsventes parku, piestāt un izstaigāt Sventes ezera promenādes laipas un "Egļukalna meža taku", kas priecē ar iespaidīgiem dabas skatiem – dziļām gravām, sūnām apaugušiem laukakmeņiem, vareniem ozoliem un Pirmā pasaules kara ierakumu paliekām.

Drīzumā tiks atklāts pierobežas maršruts nr. 789. Maršruts sākas aiz Krāslavas, pagriežoties no A6 (Rīga – Baltkrievijas robeža) šosejas pa labi un sekojot velo maršruta marķējumam. Maršruta garums ir 40 kiloemetri, iekļaujot trīs pagastu nozīmīgākos apskates objektus. Velomaršruts pārsvarā iet pa meža, lauku un grants ceļiem, šķērsojot Indricas upi, kur paveras ļoti ainavisks skats uz apkārtējo dabu. Šeit ir labiekārtota atpūtas vieta. Bet aptuveni četrus kilometrus pirms Indricas upes ir lieliska iespēja, iepriekš piesakoties, apmeklēt vecāko koka baznīcu Latgalē – Indricas Sv. Jāņa Kristītāja Romas katoļu baznīcu. Savukārt Piedruja sagaida ar tādām arhitektūras pērlēm kā Piedrujas Sv. Jaunavas Marijas debesīs uzņemšanas Romas katoļu baznīca un Piedrujas Sv. Nikolaja pareizticīgo baznīca. Vērts apmeklēt arī unikālo Daugavas akmeni un, iepriekš piesakoties, Piedrujas muzeju. Velomaršruta galamērķī, kur paveras skaistākais skats uz Daugavas upes krastu, kā arī uz Baltkrievijas ciemu Druju, ir labiekārtota vēl viena atpūtas vieta, kas ir īpaša ar uzstādītajām koka arhitektūras formām.

Seko TūrismaGids.lv arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Velobrauciens Ceļojuma veidi Ar velosipēdu Aktivitātes Latgale Latvija
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form