Latgales pērles labiekārtošana: Lūznavas muižas apkārtne kļūst arvien daudzveidīgāka
Foto: Publicitātes foto

Lūznavas muiža, kas atrodas Rēzeknes novadā, Lūznavas pagastā, ar tās skaisto apkārtni kļūst arvien saistošāka tūristu acīm – pateicoties divu projektu īstenošanai šogad uzbūvēta atpūtas lapene, kā arī pavisam drīz jaunu elpu pilnībā iegūs teritorijā esošais šķūnis.

Īstenojot Rēzeknes novada pašvaldības Vides aizsardzības fonda projektu "Lūznavas muižas parka dabas vērtību saglabāšana un aizsardzība", Lūznavas parkā šajā rudenī uzstādīta lapene. Parka jaunieguvums būs lieliska vieta gan dabas vērošanai, gan rāmas atpūtas mirklim, parka dabas vērtību izzināšanas laikā.

Līdz šim, īstenojot projektā paredzētos parka labiekārtošanas darbus, veikta divu dīķu niedru pļaušana, viena dīķa dambja remonts, minerālmēslu iegāde dīķa ieplakas apzaļumošanas nodrošināšanai, dīķa pārmitrās ieplakas uzbēršana parka teritorijā, kā arī atjaunoti vasaras puķu stādi parka ainavas veidošanai. Tāpat iekārtots rožu dārzs, atjaunotas vasaras puķu kompozīcijas, kā arī uzstādīta lapene.

Lūznavas muižas parks ir muižas kompleksa daļa, kura ar savām bagātībām ir gan vērtīga Rāznas nacionālā parka daļa, gan tūristus piesaistošs objekts. Muižas parks ir 23,7 hektāru plašs ar 2,6 hektāru lielu septiņu dīķu sistēmu, kur muižas īpašnieku Kerbedzu laikā audzētas zivis. Parkā atrodas arī Madonnas statuja, kurā attēlota Svētā Marija. Šogad projektā "Pagātne kopējai nākotnei" uzstādīta vides instalācija "Ābele" un atklāta publiskās mākslas ekspozīcija vecās skolās logos.

Latgales pērles labiekārtošana: Lūznavas muižas apkārtne kļūst arvien daudzveidīgāka
Foto: Publicitātes foto

Pastaigu cienītājiem par prieku parkā ir renovēts aptuveni kilometru garš tūristu pastaigu celiņš un iekārtotas šūpoles. Tāpat te ir sastopama liela arī neparastāku koku sugu daudzveidība – čūskegles, riekstkoki, skābarži, Sibīrijas lapegles un ciedri.

Otrs muižas kompleksa sakopšanas notikums ir Lūznavas muižas apbūves teritorijā esošās šķūņa atjaunošana. Šķūņa atjaunošanas darbi tika uzsākti 2016. gada rudenī, bet tā svinīgā atklāšana notiks 2018. gada 28. aprīlī, kad te tiks atklāta tradicionālā Latgales podnieku dienu izstāde. Atjaunotais šķūnis būs jauna vieta sabiedrisko pakalpojumu un kultūras notikumu īstenošanai – ēku būs iespējams izmantot kā vasaras kino zāli, piknika, radošo meistardarbnīcu, izstāžu, izglītojošu aktivitāšu, koncertu un citu notikumu norises vietu.

Latgales pērles labiekārtošana: Lūznavas muižas apkārtne kļūst arvien daudzveidīgāka
Foto: Publicitātes foto

Šķūņa atjaunošana būs netradicionāls, bet saturiski papildinošs muižas kompleksa teritorijas attīstības papildinātājs un veicinātājs, ļaujot izmantot ne tikai kompleksa kungu māju, bet arī citas ēkas. Stratēģiski tiek domāts arī par pakāpenisku pārējo muižas kompleksa ēku attīstību.

Par projekta aizsākumu simboliski var saukt 2015. gada aprīli, kad pēc renovācijas tika atklāta atjaunotā Lūznavas muižas kungu māja, un, izvērtējot muižas teritorijā esošo ēku stāvokli un apzinot aktuālākās nepieciešamības, tika izlemts, ka objekta labākai pievilcībai un iespēju paplašināšanai vajadzīga arī vismaz pakāpeniska pārējo ēku revitalizācija.

Source

Tūrismagids

Tags

Latgale Latvijas pilis un muižas
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Comment Form