Latvijas pilīs un muižās visos logos mirdzēs gaisma. Ko apskatīt Leģendu naktī?
Foto: Publicitātes foto

Sestdienas vakarā, 31. oktobrī, 33 pilis un muižas, konkurējot vai tieši otrādi - sasaucoties ar aizjūras svētkiem Helovīnu, aicinās viesus baudīt īpašu gaisotni un aizraujošus pasākumus tradicionālajā Latvijas Piļu un muižu asociācijas organizētajā Leģendu naktī.

Šajā naktī Latvijas pilīs un muižās no bēniņiem un pils torņiem līdz pat pagrabiem degs sveču gaismas, kursies kamīni, skanēs romantiska mūzika, tiks stāstīti stāsti, teikas un leģendas, dejotas senas dejas, un greznajās zālēs, pagalmos un parkos atkal būs sastopami baroni, grāfi, muižkungi un viņu daiļās kundzes. Protams, šur tur klejos arī noslēpumaini spoki! Pilis un muižas piedāvās visdažādākās noskaņas un atmosfēras, varēs mielot gan acis, gan vēderus, iesaistīties aizraujošās aktivitātēs un uzzināt daudz ko jaunu.

Piemēram, Apriķu muižas pagrabā varēs izgaršot muižkunga zupu, arī Dundagas pilī cienās ar dažādiem muižkunga iecienītiem našķiem un gardumiem, taču Cēsu Pilsmuižā apmeklētājiem būs iespēja iejusties grāfa viesu lomā, kurus sagaidīs un visu vakaru izklaidēs pats grāfs Zīverss ar kundzi. Jaunauces pilī dejos senajos balles tērpos, bet Krāslavas muižā gaidāms izgaismotu piedzīvojumu vakars, kurā visi apmeklētāji ieradīsies ar lāpām, svecēm vai mirdzošām lampiņām un dosies gaiņāt pils spokus. Lielvircavas muižā pēc Baroneses Elizabetes Fon Hānas uzrunas viesiem tiks piedāvāta 18., 19. gadsimta modes vēstures prezentācija, taču Vircavas muižā būs iespēja uzrakstīt vēstuli hercogam ar senajiem rakstāmrīkiem, bet Zaļajā Zaļenieku muižā varēs kārtīgi izsmieties, klausoties smieklu leģendas. Bet tas vēl nav viss. Leģendu naktī katrā pili un muižā gaidāmi visdažādākie brīnumi un notikumi! Turklāt lielākā daļa pasākumu ir paredzēti bez maksas vai par ziedojumiem, piemēram, puķu stādu un sīpolu veidā kā dāvinājums topošajam muižas dārzam.

Vairāk informācijas un kontakti: www.pilis.lv.

Lūk, ko piedāvā pilis un muižas Latvijas novados:

Tags

Aizpute Jaunpils Krāslava Pilis un muižas Ungurmuiža

Comment Form