Maz pieejamā Teiču purva burvība rudenī: aicina velobraucienā uz Siksalu
Foto: F64

Dabas aizsardzības pārvalde (DAP) aicina aktīvos un zinātkāros dabas draugus sestdien, 19. septembrī, piedalīties velobraucienā uz Siksalu, kas ļaus iepazīt Teiču purva burvību rudenī un paviesoties rezervāta teritorijā, kas ikdienā apmeklētājiem ir maz pieejama.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Velobraucienā Teiču dabas rezervātā varēs ieklausīties dabas izglītības speciālista stāstījumā par Teiču purvu, vērot ainavas no Tolkāja skatu torņa un Siksalas skatu torņa. Savukārt Siksalā būs iespējams piedalīties vairākas vides izziņas aktivitātes, lai atklātu dabas noslēpumus.

"Rudens ir tas laiks, kad daba pamazām sāk gatavoties miera periodam. Koki pamazām sārtojas un dabā vairāk pamanāmi ir dzeltenie toņi, putni pulcējas, lai mērotu garo ceļu uz dienvidiem. Arī dzīvnieki pamazām gatavojas ziemošanai. Teiču dabas rezervāts ir lieliska vieta, kur vērot netraucētus dabas procesus klātienē," pauž DAP Latgales reģionālās administrācijas dabas izglītības speciāliste Agnese Eglīte.

Pasākuma dalībnieku skaits ir ierobežots un iepriekšēja pieteikšanās ir obligāta. Lūgums līdz 16. septembrim zvanīt pa tālruņiem 29427589 (Jānis) un 28832038 (Ieva). Velobrauciena sākums – sestdien, 19. septembrī, pulksten 12 Varakļānu novada Murmastienē pie strūklakas (precīzāk šeit). Velobrauciena garums – aptuveni 25 kilometri.

Teiču dabas rezervāts ir viens no četriem Latvijā izveidotajiem dabas rezervātiem. Tas ir lielākais dabas rezervāts Latvijā, kurš ir dibināts 1982. gadā kā nozīmīga vieta purvam specifisku un retu putnu sugu saglabāšanā, kā barošanās un atpūtas vieta migrējošiem ūdensputniem, kā mitrājiem raksturīgo augu sugu un biotopu saglabāšanas vieta, arī kā vieta daudzu bezmugurkaulnieku sugu eksistences nodrošināšanā. Teiču dabas rezervāta apmeklējumi atļauti tikai DAP darbinieka pavadībā no 1. jūnija līdz 31. oktobrim.

Ņemot vērā Covid-19 izplatību, "Tūrisma Gids" aicina rūpīgi izvērtēt nepieciešamību apmeklēt publiskas vietas, kā arī, dodoties dabā, izmeklēt atbilstošāko pastaigu maršrutu, šajā laikā saudzējot gan sevi, gan citus.

Seko TūrismaGids.lv arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Dabas aizsardzības pārvalde Latvija
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form