Meteorīta krāteris vai laivu kapsēta – savdabīgi tūrisma objekti Latvijā
Foto: Andris Jermuts

Kāds dikti mīlēts jau ilgu laiku, citu apmeklējis tikai retais. "Tūrisma Gida" savdabīgo Latvijas galamērķu sarakstā ir atrodamas vietas dažādām gaumēm. Viens apbur ar neparastu atmosfēru, otrs ar mītiskiem nostāstiem, bet trešais ar savu neparasto veidolu.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Laika pirksta skartā Mazirbes laivu kapsēta

Visi tie, kas brīvdienās vēlas sajust jūras tuvumu, pie reizes aplūkojot arī kādu alternatīvu apskates objektu, pavisam noteikti var doties uz Mazirbes laivu kapsētu, kas vilina ziņkārīgos.

Mazirbes laivu kapsētas stāsts sācies pagājušā gadsimta 60. gados, kad padomju armija centās ierobežot zvejniecību piekrastē. Laivām vairs nebija pielietojuma, un tās novietoja piekrastes kāpās, skaidrots Kurzemes tūrisma asociācijas mājaslapā. Tā tās stāvējušas tur gadu gadiem, līdz mežs tās apņēmis un laivas pamazām saaugušas kopā ar dabu.

Meteorīta krāteris vai laivu kapsēta – savdabīgi tūrisma objekti Latvijā
Foto: Andris Jermuts

Pamestā piejūras kapsēta vilina ar savu neparasto atmosfēru, tādēļ nav nekāds brīnums, ka šo vietu iemīļojuši arī tūristi. Kā "Tūrisma Gidam" pastāstīja fotogrāfs Andris Jermuts, laivu kapsētu atrast ir visai viegli, bet to, cik daudz laivas vēl ir redzamas, ir grūti pateikt, jo katru gadu koki arvien vairāk aizēno un ieskauj to detaļas.

Lasīt vairāk

Ņemot vērā Covid-19 izplatību, "Tūrisma Gids" aicina rūpīgi izvērtēt nepieciešamību apmeklēt publiskas vietas, kā arī, dodoties dabā, izmeklēt atbilstošāko pastaigu maršrutu, šajā laikā saudzējot gan sevi, gan citus.

Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form

Luminor biznesam