Ne tik populāri, bet joprojām brīnišķīgi dabas objekti Latvijā
Foto: Zaiga Kaire

Latvijā nešaubīgi ir daudz brīnišķīgu dabas pērļu. Atliek vien kārtīgi pameklēt un ko jaunu būs iespējams uzzināt pat visrūdītākajam Latvijas apceļotājam. Šajā reizē "Tūrisma Gids" izraudzījies tos dabas objektus Latvijā, kas ir mazāk populāri. Protams, kas varbūt vienam vēl absolūti neatklāts brīnums, tas otram var būt jau sen izznāto vietu sarakstā, tomēr lielā mērā šīs vietas nav no tām, uz kurām brīvdienās traucās ikviens atpūtnieks.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Apslēptā Latvijas dabas pērle – Zārtapu ūdenskritums

Zārtapu ūdenskritums (titulattēlā) ir 2,2 metrus augsts ūdenskritums, kas var sagādāt gan skaistu un spilgtu ainavu māla slāņu dēļ, gan arī lielu vilšanos, jo ūdens tajā nav visu gadu, skaidroja Latvijas apceļotāja Zaiga Kaire. Tieši šo iemeslu dēļ to vēlams apmeklēt pavasarī vai rudenī, turklāt ne sausā laikā.

Norādes uz Dundagas novadā esošo ūdenskritumu nav, tomēr atrast šo dabas pērli var samērā viegli. Ar sabiedrisko transportu ūdenskritums nebūs viegli sasniedzams, bet, ja dodas ar auto, to var atstāt pie Pēterezera dabas takas sākuma, kur ir stāvlaukums. No stāvlaukuma puses sanāk šķērsot Dundagas–Mazirbes ceļu, tad jādodas kādu gabaliņu Mazirbes virzienā, līdz labā pusē redzama stiga. Jādodas pa stigu, līdz tā pārtop iemītā takā – takas galā atrodams ūdenskritums, skaidro Zaiga.

Lasīt vairāk

Ņemot vērā Covid-19 izplatību, "Tūrisma Gids" aicina rūpīgi izvērtēt nepieciešamību apmeklēt publiskas vietas, kā arī, dodoties dabā, izmeklēt atbilstošāko pastaigu maršrutu, šajā laikā saudzējot gan sevi, gan citus.

Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form

Luminor biznesam