Nedēļas nogalē Padures muižas parks pārvērtīsies par Alises Brīnumzemi
Foto: Privātais arhīvs, Jānis Lazdāns

Ja vēlies nokļūt Brīnumzemē un iedzert tēju ar Alisi, Trako cepurnieku, Marta Zaķi un Susuriņu, uzspēlēt kroketu, nobaudīt maģiskas kūkas, iegremdēties sapņu pasaulē, klausoties gongu skaņās, tad šo sestdien, 27. jūlijā, tev jādodas uz Padures muižas parku, kur notiks aizraujošs Padures pils pasākums – Cecīlijas Alises tējas dzeršana.

Ikviens pasākuma dalībnieks varēs sevi iztēloties kā 19. gadsimta muižas iemītnieku, stilizētā tērpā iesaistoties dažādās mākslas darbnīcās, kā arī apgūstot kroketa pamatus, kas ir aizmirsta, bet kādreiz bija populāra spēle un sasaucas ar Luisa Kerola sarakstīto pasaku “Alise Brīnumzemē”.

Muižas parka Brīnumzemē viesi tiek gaidīti 27. jūlija vakarā no pulksten 19.

Muižas priekšpusē atradīsies neliela ekspozīcija par muižas vēsturi, tās īpašniekiem un iedzīvotājiem.

Muižas parks tiks dekorēts ar sveču trauciņiem koku zaros (sveces tiks aizdegtas līdz ar krēslas iestāšanos) un fluorescentiem ziediem un milzu sēnēm.

Liepu alejā atradīsies garš tējas galds ar milzumdaudz tējkannām. Pie galda sēdēs Marta zaķis, Trakais cepurnieks un Susuriņš, kā arī Alise. Pie galda – grīdas pulkstenis, kurš apstādināts uz pulksten sešiem, jo visu laiku ir tējas laiks. Galvenie tēli aktīvi iesaistīsies sarunās ar apmeklētājiem, kā arī izspēlēs grāmatas tekstus, stāsta pasākuma rīkotāji.

Liepu alejas galā ir neliels laukumiņš, tajā būs uzstādīta telts, kurā apmeklētāji, guļot un sēžot uz spilveniem, varēs meditēt gongu skaņu pavadībā. Meditāciju vadīs Dace Straume.

Dabas saldumu maģiju varēs iepazīt, piedaloties Ilzes Kupčas vadītajā zefīru gatavošanas meistarklasē, kā arī kūku teltī.

View this post on Instagram

A post shared by Padures Muiža (@padures_muiza) on Jul 8, 2019 at 7:49am PDT

Apmeklētājiem paredzētas arī praktiskās nodarbības, piemēram, parkā būs jāatrod augi, no kuriem var pagatavot tēju. Meistardarbnīcā ar mākslinieces Alises Volanskas palīdzību varēs uzzīmēt atrastos ārstniecības augus.

Atsevišķā teltī tiks pasniegti zemnieku saimniecības "Kaņepvērpji" kaņepju produkti, lai raisītu apmeklētāju radošumu un arī izraisītu interesi par kulināro mantojumu. Kā norāda pasākuma rīkotāji, kaņepes būšot parastās!

Tā kā Luiss Kerols bija arī veiksmīgs fotogrāfs un pirmie fotogrāfi Kuldīgā bija jau 19. gadsimta beigās, slavenākais no kuriem bija Julius Gessau, tad pasākumā paredzēta arī vieta, kurā apmeklētāji varēs nofotografēties 19. gadsimta interjerā.

Pils terases priekšā notiks kroketa spēles paraugdemonstrējumi, kurus nodrošinās Latvijas Kroketa federācija. Pasākuma rīkotāji brīdina, ka atšķirībā no Alises Brīnumzemes, Padures muižas parkā krokets netiks spēlēts ar flamingo un ežiem.

Viesi varēs aplūkot arī TMS "Kuldīgas palete" īpaši šim pasākumam radītās gleznas, bet visu noslēgs salūts.

Biļetes iepriekšpārdošanā pieejamas "Bezrindas.lv", "Biļešuserviss.lv" un "Tiketa.lv", kā arī uz vietas pirms pasākuma.

Padures muiža atrodas Kuldīgas novada Padurē, tā ir Valsts nozīmes kultūras piemineklis.

Padures muižā kopš 2015. gada notiek atjaunošanas darbi, kā arī dažādi kultūras un izklaides pasākumi. Muižas restaurācijai un atjaunošanai varat sekot līdzi "Facebook" un "Instagram".

Source

Tūrismagids
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Comment Form