Pavasarīgs brīvdienu maršruts: ko apskatīt šarmantās Kandavas pusē
Foto: Jānis Kamerāds

Ziema savu laiku ir paviesojusies, laiks ciemos nākt pavasarim! Kamēr viens gadalaiks pamazām nomaina otru, esam sagaidījuši arī brīvdienas – ja vēlies kaut kur šajā nedēļas nogalē izkustēties no mājās, piedāvājam ieskatu, kādas skaistas vietas apskatīt romantiskajā Kandavā un tās apkārtnē.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Kandavas pilsētā dzīvo ap 4000 iedzīvotāju. Pirmo reizi tā rakstos minēta 1230. gadā, bet pilsētas tiesības ieguvusi 1917. gadā – tā uzskatāma par Latvijā pirmā novada centru. Pilsētas ģērbonī ir zīles un ozollapas, savukārt novada ģērbonī stalti gozējas mežakuilis un čužu ziedi.

Uz Kandavu aizbraukt var dažādos veidos. Protams, ar personīgo auto – no Rīgas jābrauc pa Ventspils šoseju un pēc Pūres jānogriežas uz Kuldīgas ceļu. Arī sabiedriskais transports kursē salīdzinoši bieži – jāizvēlas, piemēram, Kuldīgas autobuss, kas brauc cauri Kandavai.

Pulvertornis, pilskalns un ieleja

Sendienu liecinieks Pulvertornis, kam vēsturnieki pat nav spējuši noskaidrot īsto celšanas gadu, apskatāms no ārpuses un gaida savu atdzimšanu. Skaidri zināms, ka tā ir vecākā Kandavas ēka. Turpat blakus ir Bruņinieku pilskalns ar Livonijas pils drupu fragmentiem, no kura paveras skaists skats uz Abavas upes ieleju.

Pavasarīgs brīvdienu maršruts: ko apskatīt šarmantās Kandavas pusē
Foto: Egils Rēdmanis

Pie pilskalna ir vietējā mākslinieka Zigmunda Piņķa 2010. gadā veidots pils makets, ko mākslinieks ar palīgiem izveidoja pēc niecīgām ziņām par pili un paša veiktajiem drupu mērījumiem.

Pavasarīgs brīvdienu maršruts: ko apskatīt šarmantās Kandavas pusē
Foto: Daiga Rēdmane

Tags

Daba Kuldīga pavasaris Kandava Latvija
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form