Pāvilostas šarms un vēji. Ko apskatīt šajā Kurzemes malā?
Foto: Pāvilostas novada TIC

Lai arī vasara jau garām, jūras šarms un skaistums tikai palielinās - vējš pūš stiprāk, bet ainava it kā kļūst plašāka un mežonīgāka. Vismaz Pāvilostā noteikti. Tāpēc piedāvājam idejas, ko apskatīt šajā Kurzemes jūrmalas pērlē, lai brauciens uz Pāvilostu būtu izdevies.

Kā nokļūt Pāvilostā?

Visērtāk būs braukt ar savu auto vai ar autobusu, kas no Rigas cauri Kandavai un Kuldīgai ved uz Pāvilostu. Arī no Ventspils un Liepājas uz Pāvilostu kursē autobuss. Šeit pieejams saraksts.

Ko apskatīt Pāvilostā?

Pāvilostas novadpētniecības muzejs un laivu māja

Pāvilostas šarms un vēji. Ko apskatīt šajā Kurzemes malā?
Foto: Pāvilostas novada TIC


Šī ir īstā vieta, kur uzzināt ko vairāk par zvejnieku dzīvi Kurzemē, jo muzeja krājumā ir vairāk nekā 8000 priekšmetu. Patstāvīgā ekspozīcija stāsta par Pāvilostas pilsētas un Sakas pagasta vēsturi, atsevišķa ekspozīcija iekārtota pāvilostnieku atrastajiem dzintariem un fosilijām. Muzejs lepojas ar unikālām, Sakas pagastā atrastām kaltām bronzas saktām un jostām.

Laivu mājā apskatāmi lielgabarīta muzeja eksponāti. Savukārt mansarda stāvā visa gada garumā apskatāmas dažādas izstādes.

Darba laiks: ziemas sezonā no pirmdienas līdz piektdienai pulksten 9.00 – 17.00, bet vasaras sezonā no trešdienas līdz piektdienai no pulksten 9 līdz 17, bet sestdien un svētdien no pulksten 12 līdz 16.
Adrese: Dzintaru iela 1, Pāvilosta, Pāvilostas novads

Pāvilostas moli un Lielais akmens jeb Jūrakmens

Pāvilostas šarms un vēji. Ko apskatīt šajā Kurzemes malā?
Foto: Pāvilostas novada TIC


Pirmie moli Pāvilostā izbūvēti 1878. gadā no pāļu rindām un akmens krāvumiem. 1929. gadā tie pagarināti ar betona blokiem. Osta ir neaizsalstoša, atrodas labā ģeogrāfiskā vietā, bet kanāla garums ir 950 metri, tāpēc tā ir iecienīta burātāju pieturvieta.

Virzienā uz ziemeļiem no mola jūras viļņi apskalo Pāvilostas Lielo akmeni – lielāko jūrakmeni Baltijas jūras Kurzemes piekrastē. Šī milzeņa augstums virs grunts ir 3,5 metri (ūdenī 1,5 metri), bet apkārtmērs – 15 metri.

Padomju laikā šis akmens bijusi robežzīme, un aiz tā gar jūras krastu ļaudis tālāk nedrīkstēja iet.

Kuģis "Dole"

Pāvilostas šarms un vēji. Ko apskatīt šajā Kurzemes malā?
Foto: Pāvilostas novada TIC


Kuģis ir uzstādīts kā piemiņas zīme tām zvejnieku dzimtām, kas sekojušas jūras aicinājumam. Tā garums ir 18,20 metri un šis kuģis ir vienīgais saglabātais RB tipa zvejas kuģis Latvijā.

Pāvilostas parki

Piecdesmitgades parks veidots, gatavojoties Pāvilostas pilsētas jubilejai. 1929. gada maijā, kad Pāvilosta svinēja savu 50. gadadienu. Toreiz otrais Latvijas valsts prezidents Gustavs Zemgals parkā iestādījis ozolu.

Savukārt Simtgades parks veidots vēl pēc 50 gadiem - 1979. gadā par godu Pāvilostas simtgadei. Tā centrā ir milzīgs akmens, un šajā parkā aug eksprezidentes Vairas Vīķes-Freibergas 2007. gadā stādīta liepiņa. Parkā vēl atrodas - Goda novadnieku liepu un ozolu aplis, deputātu ošu aleja, skolotāju liepu dārzs u.c. - katrs stādījums ir īpašs un ar savu stāstu.

7,5 hektārus lielais Upesmuižas parks atrodas Sakas upes labajā krastā 2,5 kilometrus no Pāvilostas vēsturiskā centra. Parks veidots 19. gadsimta vidū ap bijušo pils ansambli. Parkā no sendienām saglabājušies pils oriģinālās akmens kāpnes un akmens sols. Upesmuižas parkā atradīsiet vēl vienu Lielo akmeni - varbūtēju kulta akmeni, kā arī robežakmeni un trošu tiltu, kas savieno Sakas upes abus krastus.

Zivju kūpināšana

Pāvilostas šarms un vēji. Ko apskatīt šajā Kurzemes malā?
Foto: Pāvilostas novada TIC


Tā kā Pāvilosta izsenis slavena ar savām gardajām zivīm, dodoties turp, noteikti vērts iegriezties kādā no kūpinātavām tās nogaršot, vai pat iemēģināt roku kūpināšanā pašiem.

Zivju kūpināšana viesu namā Zvilnis

Iespēja "iemēģināt roku" zivju kūpināšanā. Noslēgumā pašu kūpināto zivju degustācija.
Smilšu iela 17, Pāvilosta
Tel. +371 29207243
viesumaja.zvilnis@gmail.com

Zivju kūpināšana viesu namā Āķagals

Piedāvājumā svaigi kūpinātas zivis. Iespēja pašiem piedalīties zivju kūpināšanas procesā.

Dzintaru iela 3, 63451098, 29161533

www.akagals.lv

Pāvilostas koka laivas

Pāvilostā iespējams izbaudīt arī izbraucieni ar turpat novadā būvētām koka laivām, izmantojot tradicionālos zvejnieku laivu paraugus, apvienojot sentēvu zināšanas un mūsdienu tehnoloģiskās iespējas. Laivas ir aprīkotas ar videi draudzīgiem un izteikti klusiem elektromotoriem. Vērts atvasarā izbaudīt arī Sakas upes līkločus un Baltijas jūras romantiku, noķert kādu zivi, ļauties saulei, vējam un viļņiem.

Tā varētu būt arī jauka dāvana dzimšanas dienā, jaunlaulātiem, un labs pasākums korporatīviem klientiem.

SIA "Vēju paradīze", Smilšu iela 14

Kontakti: 26446644, laivas@veju-paradize.lv, www.veju-paradize.lv

Veikparks

Šī ir labākā alternatīva bezvēja dienām Pāvilostā, kurp daudzi brauc izbaudīt ūdens priekus. Parkā izvietoti divi kabeļi. Tas piemērots gan iesācējiem, gan meistarīgiem veikparka braucējiem. Katra kabeļa garums ir 120 metri.

Veikparkā ir pieejama kafejnīca, peldvieta, ūdens bumbas un kubls.

www.wakecrocodill.lv

Dzelzceļa iela 50, Pāvilosta

T. 26654745

Akmeņraga bāka

37 metrus augstā mūra bāka ir Akmeņraga galvenā rota. Uzkāpjot bākā, paveras fantastisks skats uz jūru un apkārtnes mežiem. Blakus bākai izveidots kolekcija, kurā varat apskatīt Akmeņraga bākas tuvumā atrastos dzintarus un fosilijas.

Darba laiks: Vasaras sezonā, līdz septembra beigām no pirmdienas līdz piektdienai pulksten 8 līdz 17.

Ziemas sezonā no pirmdienas līdz piektdienai no pulksten 10 līdz 15. Jebkurā laikā vēlama iepriekšēja pieteikšanās.
Ieejas maksa: 0,30 - 0,70 eiro
T. 28350899

Senlietu glabātuve un lauku maizes ceptuve "Ievlejas"

Pāvilostas šarms un vēji. Ko apskatīt šajā Kurzemes malā?
Foto: Pāvilostas novada TIC


Šī ir interesanta vieta un Sakas novada kultūras mantojuma glabātuve. "Ievlejās" apskatāmi dažādi seni darbarīki un citi sadzīvē izmantojami priekšmeti.

Iespēja arī pašiem izveidot un izcept savu maizes kukulīti. Jāņu laikā te tiek piedāvāta arī mājas alus degustācija.

"Ievlejas", Pāvilostas nov., Saka

T. 29124128

Vērgales muižas komplekss un Vērgales pagasta muzejs

Vērgales muižas ēka celta 18. gadsimtā, bet vēlāk pārbūvēta vēlā klasicisma stilā. Tagad pilī atrodas Vērgales pamatskola. Kalpotāju dzīvojamajā ēkā izveidota bibliotēka, bijušajā klētī – kultūras nams, bet pārvaldnieka dzīvoklī atrodas pagasta pārvalde.

Vērgales pagasta muzejs iekārtots bijušajā muižas spirta brūzī. Ēkā saglabājies viens no lielākajiem manteļskursteņiem Kurzemē.

Muzeja darba laiks: Ziemā no otrdienas līdz piektdienai no pulksten 9 līdz 11, bet sestdienās no pulksten 10 līdz 13.

Vasarā no trešdienas līdz piektdienai no pulksten 9 līdz 11, sestdien no 9 līdz 12, bet svētdienās no pulksten 10 līdz 13.

"Dīķenieki", Vērgale, Vērgales pagasts, Pāvilostas novads

T. 29338335

Kur paēst Pāvilostā?

Pāvilostas šarms un vēji. Ko apskatīt šajā Kurzemes malā?
Foto: Pāvilostas novada TIC


Krodziņš "Āķagals"
Dzintaru iela 3, Pāvilosta
www.akagals.lv

Kafejnīca "Laiva"
Dzintaru iela 31, Pāvilosta
info@stekis.lv, fb.com/kafejnica.laiva

Nakšņošana

Pāvilostā un tās apkārtnē ir plašs piedāvājums nakšņošanai, kuru var apskatīt mājaslapā www.pavilosta.lv.

Materiāls tapis sadarbībā ar Pāvilostas novada Tūrisma informācijas centru.

Source

Tūrismagids
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Comment Form