Piecās Latgales pilsētās atklās dabas stihijām veltītus objektus. Lūk, kā tie izskatīsies!
Foto: Skulptūra "Gaiss" Didzis Jaunzems

Ziemassvētku priekšvakarā noslēdzies pēdējā Ziemeļlatgales pašvaldību kopprojekta "Loba doba Zīmeļlatgolā jeb Atklāj dabas pētnieku sevī!" vides objektu iepirkumu procedūra. Rugāju, Balvu, Viļakas, Baltinavas un Kārsavas pašvaldības ir izvēlējušās autordarbus, kas atspoguļos četras dabas stihijas un to simbiozi, kā arī nesīs vēsti par dabas nozīmi ikkatra Latvijas iedzīvotāja dzīvē, pastāstīja Inga Bernāne, Kārsavas novada tūrisma organizatore.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
Piecās Latgales pilsētās atklās dabas stihijām veltītus objektus. Lūk, kā tie izskatīsies!
Foto: "Loba doba" Rugājos, Ivars Vecāns

Rugāju novada vides instalācijas "Loba doba" idejas autors Ivars Vecāns ir attēlojis visu četru dabas stihiju simbiozi, un pats mākslinieks vides objektu sauc par "Dabas bērniem". To veido septiņu apgleznotu cilvēku silueti, atspoguļojot visu četru stihiju noskaņu – uguns, ūdens, zemes, gaisa krāsas, motīvus un emocijas.

Piecās Latgales pilsētās atklās dabas stihijām veltītus objektus. Lūk, kā tie izskatīsies!
Foto: Skulptūra "Zeme" Baltinavā, SIA Vasaris

SIA "Vasaris" pārstāvji Baltinavas novada vides objektu prezentē kā zīmes simbola un zemes faktūras simbiozi, vistiešākā un nepārprotamā veidā atveidojot zemes tēlu. Zīmes apjoma virsējā plakne transformējas uzartos zemes laukos. Uzartie lauki simbolizē darbu, kas runā par darba tikumu un Latgales ainavu. Objekta izgaismojums Latvijas karoga krāsās raksturo to, kā piederību Latvijas valstij.

Piecās Latgales pilsētās atklās dabas stihijām veltītus objektus. Lūk, kā tie izskatīsies!
Foto: Skulptūra "Ūdens" Viļakā, Didzis Jaunzems

Vides objektu "Ūdens", kas tiks uzstādīts Viļakas novadā, tās autors – Didzis Jaunzems veidojis kā levitējošu ūdens trauku, kas simboliski uzkrāj zināšanas par ūdens stihiju, un nodod tās tālāk vides instalācijas apmeklētājiem. Trauka fasāde veidota no trīs tūkstoš nelieliem atspīdošiem plastikāta gabaliņiem ūdens lāses formā, kas šūpojoties rada ūdens viļņu imitāciju. Katra ūdens lāse šūpojas pati par sevi, taču, savienojoties vienotā vibrācijā, parāda patieso dabas spēka varenību un simbolizē vienotību, uzsverot kompozīcijas vēstījumu Latvijai tās simtgadē – kopā mēs varam vairāk!

Balvu novada vides objekts "Gaiss" veidots kā simbolisks koks – skulptūra, kas reaģē uz gaisa kustību radot mūziku. Idejas autors Didzis Jaunzems savu darbu veidojis no 500 dažāda garuma nerūsējoša tērauda caurulītēm, kas veido koka lapotni. Ar gaisa kustības palīdzību tiek radītas dažādu tonalitāšu skaņas, kas kopā veido gaisa stihijas simfoniju.

Piecās Latgales pilsētās atklās dabas stihijām veltītus objektus. Lūk, kā tie izskatīsies!
Foto: Skulptūra "Uguns" Kārsavā, Didzis Jaunzems

Vides objekts "Uguns", ko varēs skatīt Kārsavas novada dabas parkā "Numernes valnis" veidota kā skulptūra- paviljons, kas kalpo kā meditācijas un uguns stihijas izziņas vieta dabas parka apmeklētājiem. Mākslinieks Didzis Jaunzems uzsvēris instalācijas formu valodas sasaisti ar uguns liesmu dinamiku, mainību un nokrāsu. Ažūrais koka brusu krāvums veidots, sarotējot katru nākamo elementu noteiktā leņķī pret iepriekšējo un kopā veidojot plūdlīniju formas, kas raksturīgas uguns liesmām. Deviņas liesmas, kas kopā savienojoties veido simbolisku ugunskuru.
Vides objektu atklāšanas pasākumi notiks, sākot ar 2017. gada jūlija mēnesi.

Projekts "Loba doba Zīmeļlatgolā jeb atklāj dabas pētnieku sevī!" veltīts Latvijas simtgadei. Projektu finansē Latvijas vides aizsardzības fonds un atbalsta Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija.

Tags

Baltinava Latgale Latvijas simtgade Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija Viļaka Latgale Latvija Eiropa
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form