Piecas vietas Latvijā, kur meklēt valdzinošus akmeņu krāvumus
Foto: Andra Briekmane

Dabas radīti vai ar cilvēku roku piepalīdzēti, šie dabas objekti prot savaldzināt. Šajā reizē "Tūrisma Gids" piedāvā iepazīties ar piecām vietām Latvijā, kur meklējami skaisti akmeņu krāvumi. Spēcīgi, mūžīgi un visnotaļ apburoši.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Kaltenes kalvas


Visai dziļi meža biezoknī Kaltenē atrodami Latvijā lielākie akmeņu krāvumi jeb kalvas. Kaltenes jeb Velna kalvas (titulattēlā), visticamāk, veidojušās ledus laikmeta izskaņā.

Ja sākotnēji krāvumi šeit bijuši daudz ievērojamāki, tad pēc cilvēka iejaukšanās, proti, akmeņu izvešanas, sasmalcināšanas un to izmantošanas ceļu būvē atlicis vairs 300 metrus garš un augstākajās vietās divus metrus nepārsniedzošs krāvums. Tagad īpašajai vietai piešķirts aizsargājama dabas pieminekļa statuss.

Kā šo interesanto vietu apskatīt vislabāk? Jāizvēlas kāds no diviem taku lokiem, proti, 900 metrus vai pusotru kilometru garais.

Lasīt vairāk

Ņemot vērā Covid-19 izplatību, "Tūrisma Gids" aicina rūpīgi izvērtēt nepieciešamību apmeklēt publiskas vietas, kā arī, dodoties dabā, izmeklēt atbilstošāko pastaigu maršrutu, šajā laikā saudzējot gan sevi, gan citus.

Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form