Piecas žilbinoši košas ūdenstilpes Latvijā
Foto: Imants Suveizda Photography

Dzidri zils vai koši zaļgans? Jā, jā, lai baudītu šādu ūdeņu vilinājumu, nebūt nav jāsteidz tālā ceļojumā – pietiek vien ar nelielu ekskursiju pa Latviju, lai to visu lūkotu savām acīm. Kur tad šādas vietas meklēt? "Tūrisma Gids" piedāvā piecus variantus!

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Ņemot vērā Covid-19 izplatību, "Tūrisma Gids" aicina rūpīgi izvērtēt nepieciešamību apmeklēt publiskas vietas, kā arī, dodoties dabā, izmeklēt atbilstošāko pastaigu maršrutu, šajā laikā saudzējot gan sevi, gan citus.

Tāpat, plānojot apskatīt kādu no šīm un arī citām vietām, vērts iepriekš pārliecināties, vai sakarā ar ierobežojumiem tā pieejama apmeklētājiem.

Ogres pusē

Dubkalnu ūdenskrātuve atrodas dabas parka "Ogres Zilie kalni" teritorijā, kuru brīvdienu pastaigām un braucieniem kā galamērķi izvēlas daudzi apkārtnes iedzīvotāji.

Ūdenskrātuves vidējais dziļums ir 2,5 metri, bet kopējā platība – 12,7 hektāri. Dubkalnu karjera nosaukums, iespējams, radies laikā, kad 20. gadsimta 50. gados derīgo izrakteņu krājumus Grantskalnos novērtēja toreizējās Ļeņingradas ģeoloģiskās izmeklēšanas speciālisti. Visticamāk, "Dubkalni" ir krieviskots līdzās esošo "Ozolkalnu" nosaukums.

Piecas žilbinoši košas ūdenstilpes Latvijā
Foto: Mārtiņš Laģis

1959. gadā tika uzsākta grants ieguve. Daļa Grantskalnu tika norakti un izveidojās Dubkalnu karjers. 2003. gadā grants ieguve tika pārtraukta, teritorija ātri piepildījās ar ūdeni un kļuva par iecienītu peldvietu vietējo iedzīvotāju vidū. Pateicoties tam, ka parka teritorijā ir daudz pazemes avotu, ūdens ir dzidrs un tīrs.

Ainaviski pievilcīgākā vieta, nenoliedzami, ir skatu laukums stāvkrastā, ūdenskrātuves austrumu pusē. Tā augstums ir 27 metri. Vieta allaž sniedz baudījumu dabas mīļotājam, dažādos gadalaikos ļaujot vērot dabas daudzveidību. Bieži iespējams novērot ūdensputnus – meža pīles, gulbjus.

Lasīt vairāk

Seko TūrismaGids.lv arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form