Putni un pavasaris pie Lubāna ezera: kādas apskates vietas slēpjas tuvējā apkārtnē
Foto: Aleksandrs Lebeds

Līdz ar pirmajiem pavasara saules stariem, arī cilvēkos strauji mostas vēlme nomest biezos mēteļus, doties ārā un pagozēt vaigus pirmajā pavasara saulītē. Nereti laiks vēl nav tik pateicīgs lieliem piedzīvojumiem, bet kur iespējams doties dabas meklējumos? Lubāna ezera apkārtne ir lielisks variants, ja vēlies pavasari atklāt jau šajās brīvdienās!

Jau vēstījām, ka 7. un 8. aprīlī visā Latvijā notiks Putnu dienas. To laikā tiek organizēti dažādi pasākumi, kuros iepazīt putnus, to balsis un uzvedību, kā arī gatavot būrīšus un doties pārgājienos. Par dažiem pasākumiem lasi šeit.

Apciemojot Lubāna ezeru pavasarī, arī ne tik rūdītam putnu pazinējam būs iespēja iepazīt tuvāk un uzmanīgi vērot, kā uz Murmastienes un Degumnieku laukiem barojās tūkstošiem zosu un Lubāna ezerā atpūšas tūkstošiem gulbju.

Putni un pavasaris pie Lubāna ezera: kādas apskates vietas slēpjas tuvējā apkārtnē
Foto: Aleksandrs Lebeds

Lubāna ezers un zivju dīķi ir viena no svarīgākajām caurceļojošo ūdensputnu atpūtas un barošanās vietām valstī – pavasaris ir īstais laiks, lai vienuviet ieraudzītu un iepazītu dažādo putnu pasauli.

Source info

Tūrismagids


Copyrights

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Lasi vēl